لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۷

وزیر خارجه آمریکا از افزایش گستره تحریم فلزات علیه ایران خبر داد


مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده در واکنش به تهدیدهای فزاینده ایران، گستره تحریم فلزات علیه آن رژیم را افزایش می‌دهد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه ۲۶ دی با انتشار بیانیه‌ای در تارنمای وزارت خارجه، با اشاره به ادامه تهدیدهایی که برنامه‌های هسته‌ای، موشکی بالیستیک، و نظامی ایران متوجه امنیت جهان می‌‌کنند، گفت: «وزارت خارجه امروز ۱۵ ماده فلزی مشخص را که در ارتباط با برنامه‌های هسته‌ای، نظامی، یا موشکی بالستیک ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند، شناسایی می‌کند.» وی افزود که انتقال آگاهانه این مواد به ایران قابل مجازات خواهد بود.

وی همچنین گفت: «مهم است که جامعه بین‌المللی به خاطر داشته باشد قرارگاه سازندگی سپاه پاسداران و بسیاری از شرکت‌های وابسته به آن تحت تحریم سازمان ملل متحد قرار دارند، زیرا مستقیما در ساخت مخفیانه تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم فردو دخالت داشتند.»

وزیر خارجه آمریکا افزود، به همین دلیل هرگونه انتقال آگاهانه مواد خاص، از جمله آلیاژهای فلزی کربن، خام یا نیمه ساخت، به یا از ایران، قابل مجازات خواهد بود. وی در ادامه فهرست پانزده فلز یا آلیاژی را که به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند، ارائه داد.

XS
SM
MD
LG