لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۹

مقام وزارت خارجه آمریکا: رژیم ایران بزرگترین حامی تروریسم و یهودستیزی در جهان است


ایلان کار، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور مبارزه با یهودستیزی
ایلان کار، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور مبارزه با یهودستیزی

ایلان کار، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور مبارزه با یهودستیزی، جمهوری اسلامی ایران را بزرگترین حامی حکومتی تروریسم و یهودستیزی در جهان دانست.

ایلان کار روز جمعه ۱۶ آبان در یک نشست خبری، با اشاره به توافق امارت متحده عربی و بحرین با اسرائیل گفت: «وقتی حقیقت را می‌گویید و کنار دوستان‌تان می‌ایستید، دشمنان خود را ضعیف می‌کنید.»

این مقام وزارت خارجه آمریکا افزود که رژیم ایران در رأس این دشمنان آمریکا در خاورمیانه قرار دارد و رنج و درد وحشتناکی را برای مردم منطقه به بار آورده و آن را بی‌ثبات کرده است.

وی تاکید کرد: «جمهوری اسلامی بزرگترین حامی حکومتی تروریسم و یهودستیزی در جهان است و خیلی مهم است که ما در برابر آن، و دیگرانی که بحران را تشدید می‌کنند، بایستیم.»

پیشتر الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در اظهاراتی به مناسبت فرا رسیدن روز کورش، ضمن برشمردن اقدامات جمهوری اسلامی در نقض حقوق بشر، یادآور شد که رژیم ایران با میراث کورش کبیر در تناقض است.

آقای آبرامز گفت، آیت الله‌ها در ایران، بهائیان و سایر اقلیت‌های مذهبی را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند؛ یهودستیزی را ترویج می‌دهند و وکلای حقوق بشر را به زندان می‌اندازند.

XS
SM
MD
LG