لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۲

مایک پمپئو: آمریکا هرگز نخواهد گذاشت تحریم‌های تسلیحاتی ایران لغو شوند


مایک پمپئو
مایک پمپئو

وزیر خارجه آمریکا روز جمعه ۱۴ شهریور با بیان این که ایالات متحده در میانه یک جنگ در سازمان ملل متحد بر سر تحریم‌های تسلیحاتی بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی ایران است تاکید کرد که واشنگتن هرگز نخواهد گذاشت این تحریم‌ها لغو شوند و تهران اجازه خرید و فروش سلاح داشته باشد.

براساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، مایک پمپئو در مصاحبه با برنامه اینترنتی «هیو هیوئت» گفت: «ما درست وسط یک جنگ در سازمان ملل متحد هستیم. دولت قبلی [آمریکا] گفت بعد از پنج سال ایرانی‌ها می‌توانند از چینی‌ها و روس‌ها سامانه‌های تسلیحاتی بخرند، و نیز می‌توانند سامانه‌های تسلیحاتی بفروشند و برای دزدسالاران و مستبدان مذهبی که جمهوری اسلامی ایران را می‌گردانند، ثروت ایجاد کنند.»

وی افزود: «اگر ایالات متحده کاری نکند، آنها از هجدهم اکتبر دوباره می‌توانند این کارها را بکنند. ما نمی‌گذاریم این اتفاق بیافتند.»

وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ با اشاره به حمایت همه کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از تلاش آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه رژیم جمهوری اسلامی گفت که کشورهای دیگر هم به طور خصوصی کار آمریکا درست می‌دانند و تایید می‌کنند. وی تاکید کرد که با این حال «روس‌ها و چینی‌ها مسیر متفاوتی را در پیش گرفته‌اند.»

آقای پمپئو خاطرنشان کرد که چین و روسیه می‌خواهند به جمهوری اسلامی ایران سلاح بفروشند و مردم سراسر خاورمیانه و اروپا را تهدید کنند.

XS
SM
MD
LG