لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۱

مقامات بهداشت آمریکا نگران هستند که تعطیلات آخر هفته ۴ ژوئیه موجب افزایش موارد جدید کووید۱۹ شود


ازدحام مردم در ساحلی در بروکلین، نیویورک به رغم توصیه کارشناسان به فاصله گیری اجتماعی - ۴ ژوئیه ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا - بنا بر آمار دانشگاه جانز هاپکیز، تعداد موارد جدید بیماری کووید۱۹ در آمریکا، برای اولین بار در چهار روز گذشته، به زیر ۵۰ هزار مورد در شبانه روز کاهش یافت.

ولی کارشناسان نگران هستند که جشن‌ها و گردهمایی‌های تعطیلات آخر هفته ۴ ژوئیه، روز استقلال ایالات متحده آمریکا، شاید موجب شود که شیوع ویروس کرونا در روزهای آینده به شدت افزایش یابد.

دانشگاه جانز هاپکینز روز یکشنبه ۱۵ تیر، تعداد مبتلایان جدید به کووید۱۹ در آمریکا را در روز شنبه حدود ۴۵۳۰۰ نفر گزارش داد. این رقم کمتر از تعداد مبتلایان در سه روز گذشته‌، یعنی ۵۴۵۰۰ نفر در روز است.

رقم پائین لزوماً به معنای بهتر شدن شرایط در آمریکا نیست و می تواند به خاطر تعطیلات رسمی کشور و عدم گزارش بسیاری از موارد جدید باشد.

بنا به آمار این دانشگاه معتبر، ایالات متحده تا کنون با ۲.۸ میلیون مبتلا و نزدیک به ۱۳۰ هزار جان باخته بیشترین موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را در جهان گزارش داده‌است.

این در حالی است که آمار رسمی کشورهایی مانند چین، روسیه، و ایران قابل راستی‌آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر تلقی شود.

XS
SM
MD
LG