لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۰

برادر جرج فلوید خواستار کمک قانونگذاران آمریکا برای پایان دادن به خشونت پلیس شد


فلونایز فلوید، برادر جرج فلوید
فلونایز فلوید، برادر جرج فلوید

بخش انگلیسی صدای امریکا – برادر جرج فلوید، شهروند آمریکایی آفریقایی‌تباری که در بازداشت پلیس در شهر مینیاپولیس جان باخت، روز چهارشنبه در نشستی در کنگره ایالات متحده در مورد اصلاح پلیس ملی، از قانونگذاران آمریکایی خواست که طرح محدود کردن استفاده از زور توسط پلیس علیه شهروندان را تایید کنند.

فیلونیز فلوید این درخواست را در کمیته قضایی مجلس نمایندگان و به نمایندگی از برادرش مطرح کرد.

جرج فلوید روز ۲۵ ماه مه پس از آن که یک مامور پلیس به نام درک شووِن به مدت ۹ دقیقه زانوی خود را بر روی گردن او هنگام بازداشت گذاشته بود و فلوید مادر خود صدا می‌زد و می‌گفت نمی‌تواند نفس بکشد، جان باخت.

با انتشار تصاویر ویدئویی این حادثه موجی از تظاهرات در سراسر کشور برای اصلاحات به راه افتاد.

فیلونیز فلوید در نشستی در مورد اصلاح پلیس ملی گفت: «نمی‌توانم به شما بگویم وقتی چیزی مانند آن را می‌بینید چقدر رنج می‌برید. وقتی برادر بزرگتر شما، که همیشه در طول زندگی هوای شما را داشت، می‌میرد. در حالی دست به دامن مادرتان می‌شود می‌میرد.»

او افزود: «من خسته‌ام. خسته‌ام از درد و رنجی که الان حس می‌کنم. و من خسته‌ام از رنجی که هر وقت یک فرد سیاهپوست دیگر به دون هیچ دلیل کشته می‌شود، می‌کشم. من اینجا هستم که از شما بخواهم باعث توقف آن شوید. به این درد پایان دهید.»

کمیته قضایی مجلس نمایندگان در نشست امروز همچنین اظهارات خواهر دیو پاتریک آندروود، مامور پلیسی که در جریان اعترضات و خشونت‌های اخیر به ضرب گلوله کشته شد، را شنید. آنجلا آندروود جیکابز به اعضای کمیته گفت که راه حل بی‌رحمی پلیس و بی‌عدالتی نژادی باید از روش‌های صلح‌آمیز پیدا شود.

XS
SM
MD
LG