لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۷

بانوی اول آمریکا روز ملی درخت‌کاری را با کاشتن یک درخت در محوطه کاخ سفید گرامی داشت


دکتر جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، روز جمعه ۱۰ اردیبهشت، در حال کاشتن یک درخت در باغچه شمالی کاخ سفید (جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰)
دکتر جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، روز جمعه ۱۰ اردیبهشت، در حال کاشتن یک درخت در باغچه شمالی کاخ سفید (جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰)

بخش انگلیسی صدای آمریکا - دکتر جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، روز جمعه ۱۰ اردیبهشت، روز درخت‌کاری را که یک روز ملی اختصاص داده شده به درخت و درخت‌کاری است، با کمک به کاشتن یک درخت در باغچه شمالی کاخ سفید، به جا آورد.

بانوی اول در حضور رسانه‌ها به سمت درختی که در یک گودال نهاده شده بود رفت، بیل یکی از اعضای خدمات پارک ملی ایالت متحده را گرفت، و چند بیل خاک در گودال اطراف درخت ریخت.

خانم بایدن که کت و دامن و کفش‌های پاشنه بلند پوشیده و لباسش بیشتر مناسب داخل ساختمان بود، به شوخی گفت: «چه کسی با کفش پاشنه بلند درخت نمی‌کارد؟»

بنا بر گزارش‌ها این درخت جدید که از راسته «نمدار» است.

روز ملی درخت‌کاری در سال ۱۸۷۲ در ایالت نبراسکای آمریکا به منظور ترویج کاشت درخت، به ویژه در بین دانش آموزان مدارس، آغاز شد. گزارش شده است که در آن روز حدود یک میلیون درخت کاشته شد.

از آن زمان به بعد روز درخت‌کاری به طور غیر رسمی در سراسر آمریکا به جا آورده می‌شد، تا این که ریچارد نیکسون، رئیس جمهوری وقت آمریکا، در سال ۱۹۷۲ روز درخت‌کاری را به عنوان یک جشن ملی رسمی تعیین کرد.

XS
SM
MD
LG