لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۹

دادستان کل آمریکا: تاکنون تقلب در حدی که بتواند نتیجه انتخابات را تغییر دهد، مشاهده نکرده‌ایم


ویلیام بار، دادستان کل ایالات متحده
ویلیام بار، دادستان کل ایالات متحده

بخش انگلیسی صدای آمریکا - ویلیام بار، دادستان کل آمریکا می‌گوید تاکنون شواهدی از تخلفات گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که بر نتیجه نهایی آن اثر بگذارد، مشاهده نشده است.

دادستان کل آمریکا روز سه‌شنبه ۱۱ آذر به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: تاکنون تقلب در حدی که بتواند نتیجه انتخابات را تغییر دهد، مشاهده نکرده‌ایم.

وی افزود: دادستان‌های فدرال و اف‌بی‌آی بر روی شکایت‌های مطرح‌شده مبنی بر تخلف در انتخابات، تحقیقاتی می‌کنند و بر اساس اطلاعاتی که دریافت کرده‌اند، هیچ سندی که نتیجه انتخابات را تغییر دهد، پیدا نکرده‌اند.

رسانه‌های آمریکا چند روز بعد از انتخابات ۳ نوامبر (۱۳ آبان) اعلام کردند که جو بایدن حد نصاب ۲۷۰ رای مجمع گزینندگان (مجمع الکترال)،‌ که برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری لازم است را کسب کرد.

روند تائید رسمی انتخابات تا چند هفته طول می کشد. تاکنون برخی ایالت‌های کلیدی از جمله جورجیا و آریزونا که فرمانداران آن جمهوری‌خواه هستند، پیروزی جو بایدن را رسما تائید کرده‌اند. با این حال، پرزیدنت ترامپ تاکنون از پذیرش شکست خودداری کرده و در چند ایالت روند چالش حقوقی نتایج انتخابات را دنبال می‌کند.

کار انتقال قدرت از سوم آذر آغاز شد که پرزیدنت ترامپ در توئیتر خود نوشت «در راستای منافع کشور» او از اداره خدمات عمومی و همچنین دولت خود خواسته که پروتکل‌های اولیه انتقال قدرت را انجام دهند.

رئیس جمهوری جدید آمریکا روز ۲۰ ژانویه، بعد از مراسم سوگند، رسما کار خود را آغاز می‌کند.

XS
SM
MD
LG