لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۶

رئیس جمهوری آمریکا اعلام بروز وضعیت فاجعه در ایالت‌های لوئیزیانا و کالیفرنیا را رسما تایید کرد


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه بروز یک فاجعه عمده در لوئیزینا را تایید و دستور ارسال کمک‌های فدرال به مناطقی در آن ایالت جنوب ایالات متحده را، که از ۶ تا ۱۰ اکتبر تحت تاثیر طوفان دلتا قرار گرفته‌اند، صادر کرد.

کاخ سفید روز شنبه ۲۶ مهر با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر خاطرنشان کرد که با این اقدام پرزیدنت ترامپ بودجه فدرال برای شهروندانی که در پنج شهر مختلف در ایالت لوئیزینا دچار خسارت شده‌اند، فراهم خواهد شد.

این بودجه همچنین کمک‌هایی را در اختیار دولت ایالتی، دستگاه‌های دولتی واجد شرایط، و سازمان‌های غیرانتفاعی خاص برای اتخاذ تدابیر محافظتی، و ادامه عملیات آواربرداری و پاکسازی در مناطق طوفان زده قرار می‌دهد.

کاخ سفید روز جمعه نیز در یک بیانیه دیگر اعلام کرد که پرزیدنت ترامپ وضعیت مشابهی را در ایالت کالیفرنیا، که بخش‌هایی از آن از چهارم سپتامبر تاکنون درگیر آتش‌سوزی‌های پی در پی و مداوم بوده است، اعلام کرد.

کمک‌های فدرال شامل کمک‌های بلاعوض برای اسکان موقت و تعمیر خانه‌های شهروندان، وام‌های کم‌بهره برای جبران خسارات واحدهای مسکونی که تحت پوشش بیمه قرار ندارند، و دیگر برنامه‌های امدادی به مردم می‌شود.

XS
SM
MD
LG