لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۴

نرخ ابتلا به کرونا در آمریکا به بالاترین حد در شش ماه گذشته رسید؛ ۹۷ درصد از موارد شدید واکسینه‌نشده هستند


فلوریدا، تبدیل به کانون موارد جدید ابتلا در آمریکا شده است
فلوریدا، تبدیل به کانون موارد جدید ابتلا در آمریکا شده است

همزمان با شیوع گسترده گونه دلتا در فلوریدا و دیگر ایالت‌هایی که نرخ واکسیناسیون در آنها پایین است، ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه، ۵ اوت، با تأیید بیش از ۱۰۰ هزار مورد بالاترین میزان موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شش ماه گذشته را ثبت کرد.

بر اساس داده‌های خبرگزاری «رویترز» تا روز پنج‌شنبه، آمریکا طی هفت روز گذشته روزانه به طور متوسط حدود ۹۵ هزار مورد جدید را ثبت کرده است، که این افزایشی پنج برابری را در کمتر از یک ماه نشان می‌دهد.

خبرگزاری «رویترز» این میانگین هفت روزه را دقیق‌ترین تصویر از سرعت افزایش موارد ابتلا در آمریکا می‌داند؛ چرا که تعدادی از ایالت‌ها موارد ابتلا را تنها یک بار در هفته و یا در روزهای وسط هفته گزارش می‌دهند.

دکتر آنتونی فاوچی، متخصص ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا، پیش‌بینی کرده است که در هفته های آینده، موارد ابتلا به دلیل شیوع نوع بسیار مسری دلتا به ۲۰۰ هزار نفر در روز برسد.

دکتر فاوچی همچنین در مورد احتمال شیوع نوع وخیم‌تری از ویروس که قابلیت انتقال بالاتری داشته باشد هشدار داده و گفته است، افراد واکسینه‌نشده‌ گمان می‌کنند این موضوع تنها به آنها مربوط است، در حالی که بر روی همه تأثیر می‌گذارد.

جف زینتس، هماهنگ‌کننده تیم واکنش به کووید-۱۹ کاخ سفید، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت، نیمی از موارد جدید ابتلا و بستری شدن در بیمارستان‌ها طی هفته گذشته در هفت ایالت فلوریدا، تگزاس، میزوری، آرکانزاس، لوئیزیانا، آلاباما، و می‌سی‌سی‌پی - که پایین‌ترین نرخ واکسیناسیون در کشور را دارند - گزارش شده است.

روز چهارشنبه نیز اعلام شده بود که افراد واکسینه نشده نزدیک به ۹۷ درصد از موارد شدید ابتلا به کرونا را تشکیل می دهند.

بر اساس داده های وزارت بهداشت آمریکا، فلوریدا، که کانون جدید موارد ابتلا است روز پنجشنبه، ۵ اوت با ثبت ۱۲ هزار و ۳۷۳ مورد ابتلا رکورد زد.

آمار وزارت بهداشت آمریکا همچنین نشان می دهد که شمار کودکان بستری شده در بیمارستان‌ در فلوریدا بیشتر از نقاط دیگر آمریکا است.

دکتر آنتونی فاوچی روز پنجشنبه اعلام کرد که ایالات متحده قصد دارد به منظور مقابله با افزایش شیوع گونه دلتا به آمریکایی‌هایی که سیستم ایمنی‌شان آسیب‌پذیر است دز یادآوری تزریق کند. این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی از کشورها خواسته تا زمانی که افراد بیشتری در سراسر دنیا واکسینه نشده‌اند دز سوم را نزنند.

XS
SM
MD
LG