لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۸

مشاور جو بایدن: برنامه‌ای برای تعطیلی سراسری آمریکا جهت مهار همه‌گیری کرونا نداریم


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

مشاور ارشد رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده در زمینه مبارزه با ویروس کرونا، هیچ برنامه‌ای برای تعطیلی سراسری کشور به منظور مهار همه‌گیری کووید۱۹ در کار نیست.

به گزارش رویترز، دکتر ویوک مورتی، رئیس شورای مشاوره ویروس کرونا برای حزب دموکرات، گفته است، تدابیر احتیاطی مختلفی که در ایالت‌ها اعمال شده است احتمالا پس از آغاز به کار دولت بایدن در ۲۰ ژانویه نیز ادامه خواهد یافت.

دکتر ویوک مورتی که با شبکه ای‌بی‌سی مصاحبه می‌کرد، افزود: «ما در مقطعی قرار نداریم که بگوییم کل کشور را تعطیل می‌کنیم.»

دکتر آنتونی فاوچی، رئیس سازمان بیماری‌های واگیردار و کارشناس ارشد تیم ویژه دولت پرزیدنت ترامپ در امر مبارزه با کرونا، نیز گفته است توصیه او به تیم انتقالی جو بایدن این است که همان تدابیر را ادامه دهد.

به گفته او، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، پوشیدن ماسک صورت، عدم برگزاری تجمع‌های بزرگ، و شستن دست‌ها همچنان بهترین توصیه برای کمک به قطع زنجیره شیوع این ویروس مرگبار است.

موارد جدید ابتلا به کرونا در ایالات متحده روز جمعه به رکورد ۱۷۷ هزار نفر در یک روز رسید و سه ایالت در سواحل غربی آمریکا به صورت مشترک خواستار توقف سفرهای غیرضروری به آن ایالت‌ها و برعکس شدند.

فرماندارهای شش ایالت شمال شرقی آمریکا هم، که در ماه‌های نخست همه‌گیری کرونا در اوایل امسال به شدت تحت تاثیر قرار گرفته بودند، قصد دارند این آخر هفته یک نشست اضطراری برگزار کنند.

XS
SM
MD
LG