لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۸

با افزایش موارد ابتلا به کووید۱۹ ظرفیت اورژانس بیمارستان‌ها در بخش‌هایی از ایالات متحده تکمیل شده است


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

بخش انگلیسی صدای آمریکا – افزایش سریع موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا سیلی از مراجعه‌کنندگان را به اورژانس بیمارستان‌ها در بخش‌هایی در ایالات متحده روانه کرده است.

مسئولان می‌گویند از آنجایی که ظرفیت بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تکمیل شده است، به بیمارانی که مشکلات تنفسی دارند در بخش اورژانس دستگاه‌های کمک تنفسی وصل می‌شود و ارائه خدمات به آنها، که معمولا در اورژانس انجام می‌شود، اکنون باری اضافی بر دوش کارکنان بیمارستان‌ها گذاشته است.

دکتر الیسون هَدِک در کالج پزشکی بیلر در ایالت تگزاس می‌گوید وضعیت کنونی از پس از وقوع طوفان هاروی در سال ۲۰۱۷ بدتر است. این ایالت روز جمعه رکورد جدیدی از موارد فوت ناشی از کووید۱۹ را به ثبت رساند و موارد ابتلا به بیماری برای چهارمین روز پیاپی بیش از ۱۰ هزار تن گزارش شد.

مایک هیستیگز که پرستار است می‌‌گوید اطراف سیاتل در ایالت واشنگتن – که نخستین جایی در ایالات متحده بود که ابتلا به ویروس جدید کرونا گزارش شده بود – با موج جدیدی از بیماران مواجه شده که به بخش اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند. او می‌گوید برخی اوقات حتی امکان گرفتن آزمایش از آنها نیست.

در فلوریدا، یکی دیگر از ایالت‌هایی که شاهد افزایش دوباره موارد ابتلا به کووید۱۹ بوده است، بیمارستان‌ها می‌گویند که برای مراقبت از بیمارانی که تخت‌های بیمارستان‌ها را اشغال می‌کنند، نیاز مبرم به دارویی دارند که نشان داده شده است استفاده از آن متوسط موارد بستری را کاهش می‌دهد.

راد دوسانتیس فرماندار فلوریدا در پاسخ گفته است ۳۰ هزار واحد از آن دارو در حال ارسال به این ایالت است که این مقدار برای مداوای حدود ۵ هزار بیمار کافی است. فلوریدا روز شنبه بیش از ۱۰ هزار مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ و همچنین ۹۰ مورد مرگ ناشی از آن را گزارش کرده است.

روز شنبه در آریزونا اعلام شد ۱۴۷ تن بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند و در میسوری ۹۵۸ مورد جدید ابتلا تنها در یک روز گزارش شد.

XS
SM
MD
LG