لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۹

حدود نیمی از اعضای تیم انتقالی بایدن رنگین‌پوست هستند؛ اکثریت با زنان است


جو بایدن و کامالا هریس
جو بایدن و کامالا هریس

در حالی که جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده، خود را برای تحویل گرفتن دولت در ماه ژانویه آماده می‌کند، نزدیک به نیمی از اعضای تیم انتقالی او برای انجام مقدمات این کار افراد رنگین‌پوست هستند و زنان اکثریت آن تیم را تشکیل می‌دهند.

شبکه خبری سی ان‌ان روز یکشنبه ۲۵ آبان در گزارشی نوشت، ۴۶ درصد کارکنان و ۴۱ درصد اعضای ارشد تیم انتقالی جو بایدن رنگین‌پوست هستند. در عین حال، ۵۲ درصد کل کارکنان تیم انتقالی و ۵۳ درصد اعضای ارشد آن را زنان تشکیل می‌دهند.

در این گزارش همچنین آمده است که ۴۳ درصد اعضای هیات مشاوران بایدن غیرسفیدپوست و ۵۲ درصد اعضای آن هیات زن هستند. ۹ تن از شورای ۱۳ نفره مشاوره در حوزه مبارزه با ویروس جدید کرونا، کووید۱۹، نیز رنگین‌پوست هستند و ۹ تن از اعضای این شورا را زنان تشکیل می‌دهند.

تیم انتقالی رئیس جمهوری دموکرات در حالی این اطلاعات را در اختیار سی‌ان‌ان گذاشته که او قرار است در هفته‌های آتی گزینه‌های خود را برای عضویت در کابینه معرفی کند. این، نخستین آزمون برای کارزار انتخاباتی بایدن است که طی ان او وعده داده است دولت او «مشابه آمریکا» (یعنی متنوع) باشد.

نخستین گام بایدن در زمینه کثرت‌گرایی در دولت خود، زمانی برداشته شد که او کامالا هریس را به عنوان شریک انتخاباتی‌اش انتخاب کرد. خانم هریس اکنون به عنوان نخستین زن و نخستین رنگین‌پوست که به معاونت ریاست جمهوری رسیده، تاریخ‌ساز شده است.

XS
SM
MD
LG