لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۷

جو بایدن پس از دریافت گزارش‌های اطلاعاتی، در مورد دخالت روسیه در انتخابات آمریکا هشدار داد


جو بایدن
جو بایدن

بخش انگلیسی صدای آمریکا – جو بایدن، نامزد احتمالی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، می‌گوید در جریان گزارش‌های اطلاعاتی قرار گرفته و به او گفته شده که روسیه همچنان به تلاش برای دخالت در انتخابات ایالات متحده ادامه می‌دهد.

آقای بایدن روز جمعه در جریان یک گردهمایی اینترنتی به منظور جمع‌آوری کمک‌های مالی برای کارزار انتخاباتی خود خطاب به هوادارانش گفت که چین نیز فعالیت‌هایی داشته است که «طوری طراحی شده‌اند تا ما اعتمادمان به نتیجه انتخابات را از دست بدهیم.»

معاون رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده تاکید کرد: «ما از قبل می‌دانیم، و من به شما اطمینان می‌دهم که اکنون می‌دانم، چرا که اکنون من دوباره در جریان گزارش‌ها هستم. روس‌ها هنوز در تلاش هستند روند انتخابات ما را از مشروعیت بیاندازند. این یک واقعیت است.»

وی که پیش‌بینی می‌شود نامزد نهایی دموکرات‌ها برای رقابت با دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه و رئیس‌جمهوری کنونی در انتخابات نوامبر باشد، هشدار داد، اگر روسیه به دخالت ادامه دهد و اگر او پیروز انتخابات شود، روسیه «یک بهای واقعی» خواهد پرداخت.

مشخص نیست از چه زمانی جو بایدن در جریان گزارش‌های اطلاعاتی، که معمولا برای نامزدهای اصلی احزاب سیاسی برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انجام می‌شود، قرار گرفته است. ستاد انتخاباتی او به درخواست‌ها برای اظهارنظر پاسخ نداده است.

XS
SM
MD
LG