لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۴

وزیر دفاع آمریکا: ایالات متحده به ادامه ارائه کمک‌های حیاتی امنیتی به نیروهای نظامی و امنیتی افغانستان متعهد می‌ماند


دیدار وزیر دفاع آمریکا با مقامات بلندپایه افغانستان
دیدار وزیر دفاع آمریکا با مقامات بلندپایه افغانستان

لوید آستن، وزیر دفاع آمریکا، صبح جمعه پنجم تیر در ساختمان پنتاگون پذیرای محمد اشرف غنی رئیس جمهوری و عبدالله عبداالله رئیس اجرایی افغانستان بود. او در این دیدار بار دیگر بر ادامه یافتن ارائه کمک نظامی به افغانستان تاکید کرد.

وزیر دفاع ایالات متحده در این دیدار گفت: «همان‌گونه که در آوریل امسال طی اعلام عمومی تصمیم آمریکا به طور شفاف در مورد خروج نیروهایمان گفتن، ایالات متحده همچنان به ادامه تامین کمک‌های حیاتی امنیتی به نیروهای نظامی و امنیتی افغانستان متعهد می‌ماند. من مطمئنم با پایان یافتن حضور نظامیان‌مان در افغانستان به روابط جدیدمان منتقل می‌شویم، روابطی که به شما کمک خواهد کرد بتوانید از عهده مسئولیت امنیتی در قبال شهروندانتان برآیید. ما همچنان شریک دولت و ارتش افغانستان خواهیم ماند. ما همکاری‌مان را برای تحقق اهداف مشترکمان به شکل جدید و متفاوت ادامه خواهیم داد.»

رئیس جمهوری افغانستان در این دیدار گفت، ادامه همکاری بین دو کشور امری حیاتی برای آمریکا و افغانستان است و باید در خدمت مصالح دو کشور در قالب احترام و اعتماد متقابل باشد.

آقای غنی افزود: «تغییر شکل در روابط دو کشور، گسست پیوند بین دو کشور نیست و افرادی که این‌گونه القا می‌کنند، در اشتباهند.»

در این دیدار آقای عبدالله، رئیس اجرایی افغانستان، نیز گفت باید روابط جدید به گونه‌ای باشد که دشمنان صلح و ثبات که گروه‌های تروریستی هستند نتوانند از آن سوءاستفاده کنند.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG