لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۵

مایک پمپئو به مناسبت سی سالگی قانون «آمریکاییان دچار معلولیت»: همچنان الهام‌بخش مدافعان حقوق افراد دارای ناتوانی جسمی هستیم


مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا

وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه ۵ مرداد در بیانیه‌ای به مناسبت سی‌امین سالگرد اجرایی شدن قانون حمایت از افراد دچار معلولیت در ایالات متحده گفت، که فعالان در سراسر جهان از این قانون الهام گرفتند و برای ایجاد قوانین دفاع از حقوق افراد دارای ناتوانی در کشورهایشان تلاش کردند.

مایک پمپئو در این بیانیه نوشت، سی سال پیش مصوبه «آمریکایی‌های دچار معلولیت» به قانون تبدیل شد. این قانون محدودیت‌های دسترسی و امکانات را در هم شکست و میلیون‌ها آمریکایی دچار معلولیت را قادر ساخت که از استعدادها و مهارت‌های خود استفاده و به تقویت کشورشان کمک کنند.

وی گفت که این افراد اکنون از حق دسترسی به مدارس، بیمارستان‌ها، مشاغل، و مراکز بازپروری مشابه همان امکاناتی که در اختیار دوستان و خانواده‌‌های غیرمعلولشان است، برخوردارند و افزود، فعالان در جهان از این قانون الهام گرفته و تلاش کردند قوانین حقوق افراد دارای ناتوانی را در کشورهایشان اجرا کنند.

وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ خاطرنشان کرد که ایالات متحده همچنان الهام‌بخش آنهایی است که خواهان مشارکت همگانی کامل در سرتاسر جهان هستند. مایک پمپئو تاکید کرد به واسطه دستاوردهای سی سال گذشته، ما متعهد به ارتقای حقوق افراد دارای ناتوانی جسمی هستیم.

XS
SM
MD
LG