لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۱

بازگشایی بیمارستان‌های موقتی در بریتانیا همزمان با شیوع نوع مسری‌تر کرونا


انتقال یک بیمار به بیمارستان سلطنتی لندن، ۱۱ دی ۱۳۹۹ (عکس از رویترز)
انتقال یک بیمار به بیمارستان سلطنتی لندن، ۱۱ دی ۱۳۹۹ (عکس از رویترز)

همزمان با تلاش بریتانیا برای مقابله با نوع جدید و مسری‌تر ویروس کرونا، مقامات بهداشت آن کشور بیمارستان‌های اضطراری را که در ابتدای همه‌گیری کرونا ساخته شده بود، دوباره فعال می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی سرویس سلامت همگانی بریتانیا گفت که کارکنان بهداشت در حال آماده شدن برای بازگشایی بیمارستان‌های «نایتینگل» لندن هستند. بیمارستان‌های موقت نایتینگل توسط نیروهای نظامی بریتانیا در چندین مکان در شهر ایجاد شده بود، و پس از کاهش موارد کووید طی موج اول همه گیری، بسته شد، ولی در حال آماده‌باش باقی ماند.

در روز جمعه، بریتانیا ۵۳٫۲۸۵ مورد جدید کووید۱۹ را ثبت کرد. این تعداد اندکی از رکورد روز گذشته که ۵۵٫۸۹۲ مورد بود، کاهش یافته است. ولی چهارمین روز متوالی است که تعداد مبتلایان جدیدی به بیماری از مرز ۵۰ هزار تن در روز عبور کرده است. این تعداد تقریباً دو برابر تعداد روزانه در چند هفته گذشته است.

مقامات بهداشت بریتانیا می‌گویند افزایش ناگهانی موارد جدید کووید۱۹ از نتیجه سویه جدید و مسری‌تر ویروس کرونا است که برای اولین بار در بریتانیا شناسایی شده است.

شیوع این سویه جدید ویروس کرونا موجب صدور دستور جدید خانه‌ماندن در بریتانیا و نیز محدودیت‌های مسافرتی جهانی از این کشور شده است.

XS
SM
MD
LG