لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۷

دولت ترامپ بار دیگر تلاش ها برای پایان دادن برنامه داکا را بررسی می کند


President Donald Trump speaks during a news conference at the White House, Tuesday, July 28, 2020, in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)
President Donald Trump speaks during a news conference at the White House, Tuesday, July 28, 2020, in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)

رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه درباره برنامه داکا گفت که دولت او در صدد جایگزین کردن این طرح با طرحی است که بر اساس شایستگی، به افراد اجازه مهاجرت به آمریکا را می‌دهد.

رئیس جمهوری آمریکا در حالی روز سه شنبه از سوی خبرنگاران در کاخ سفید در این مورد سوال قرار گرفت که پیشتر، سایت هیل گزارش داده بود که دولت آمریکا اجازه می دهد کسانی که در کودکی به طور غیرقانونی به آمریکا آورده شده اند، تحت عنوان برنامه موسوم به داکا، برای یک سال دیگر اجازه پیدا کنند که درخواست خود را برای ماندن در آمریکا تمدید کنند و از کشور اخراج نشوند.

همزمان فاکس نیوز گزارش داد دولت تقاضای جدید برای داکا نمی پذیرد و کسانی که از پیش تقاضایشان مورد قبول قرار گرفته بود و حالا مدت آن رو به پایان است، می توانند دوباره تقاضا دهند و درخواست های آنها برای تمدید حضور در آمریکا موردی بررسی می شود.

دیوان عالی ایالات متحده روز پنجشنبه ۲۹ خرداد حکم داد که دولت آمریکا نمی‌تواند قانون حمایت از فرزندان مهاجران غیرقانونی در آمریکا، موسوم به داکا، را فسخ کند. به گفته یک مقام ارشد کاخ سفید، دولت ترامپ می خواهد رای اخیر دیوان عالی آمریکا را بررسی کند.

دولت دونالد ترامپ بارها مخالفت خود را با برنامه داکا ابراز کرده است.

XS
SM
MD
LG