لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۲

مسئولان برگزاری المپیک توکیو: رقابت‌ها بدون حضور تماشاچی خارجی انجام می‌شوند


تماشاگران در محل مسابقات المپیک و پاراالمپیک 2020 در توکیو
تماشاگران در محل مسابقات المپیک و پاراالمپیک 2020 در توکیو

مسئولان برگزاری المپیک توکیو، امروز شنبه ٣٠ اسفند، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند، در راستای تلاش برای کاهش خطرات ناشی از همه‌گیری کرونا و اقناع ژاپنی‌های نگران از ایمنی بازی‌ها، رقابت‌های المپیک و پارالمپیک امسال را بدون حضور تماشاگران خارجی برگزار می‌کنند.

در این بیانیه، ضمن اشاره به ظهور سویه‌های جدید ویروس کرونا در چند کشور جهان و محدودیت‌های شدید سفرهای بین‌المللی، به کسانی که بلیط خریده‌اند نیز اطمینان داده شده که «به زودی» از سازوکار بازپس‌گیری پولشان مطلع خواهند شد.

کمیته بین‌المللی المپیک نیز با انتشار توییتی حاوی بیانیه مشترک خود با کمیته بین‌المللی پارالمپیک، نوشته است: «کمیته بین‌المللی المپیک و کمیته بین‌المللی پارالمپیک، توسط طرف‌های ژاپنی از تصمیم‌شان مبنی بر عدم اجازه ورود به تماشاگران خارجی برای بازی‌های المپیک آگاه شدند. به دلیل ایمنی شرکت‌کنندگان در بازی‌ها و مردم ژاپن، این تصمیم مورد احترام و پذیرش کمیته بین‌المللی المپیک و کمیته بین‌المللی پارالمپیک است.»

بازی‌های المپیک توکیو، با تاخیری یک ساله به دلیل همه‌گیری کرونا، قرار است از ٢٣ ژوئیه تا ٨ اوت و بازی‌های پارالمپیک نیز از ۲۴ اوت تا ۵ سپتامبر سال جاری میلادی برگزار شوند.

XS
SM
MD
LG