لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۰

در حملات نیروهای دولتی سوریه هشت غیرنظامی در ادلب کشته شدند؛ قربانیان عمدتا کودک هستند


مردم در حال تفتیش خانه‌ای در ابلین، جنوب استان ادلب، که در اثر حملات توپخانه‌ای شنبه ١٢ تیر نیروهای دولتی سوریه ویران شد. (منبع: آسوشیتدپرس)
مردم در حال تفتیش خانه‌ای در ابلین، جنوب استان ادلب، که در اثر حملات توپخانه‌ای شنبه ١٢ تیر نیروهای دولتی سوریه ویران شد. (منبع: آسوشیتدپرس)

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از امدادگران و گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه، در روز شنبه ١٢ تیر در نتیجه حملات توپخانه‌ای و هوایی به مناطق تحت کنترل شورشیان مخالف بشار اسد در ادلب، دست‌کم هشت غیرنظامی، عمدتا کودک، کشته و یک مرکز دفاع مدنی و یک تاسیسات آبرسانی تخریب شد.

در حملات توپخانه‌ای به روستای ابلین در جنوب استان ادلب، یک کارمند بخش بهداشت، همسر او، و سه فرزندشان که خوابیده بودند، کشته شدند.

همچنین اصابت گلوله به خانه یک عضو گروه «کلاه‌سفیدها» منجر به زخمی‌شدن او و همسرش و همچنین جان‌باختن دو فرزندشان شد. به گفته «کلاه‌سفیدها»، در حمله‌ای به یک روستای دیگر، یک کودک کشته و چهار کودک دیگر از همان خانواده زخمی شدند.

گروه دیدبان حقوق بشر سوریه، که در لندن مستقر است، نیز گفته است متعاقب حملات توپخانه‌ای، حملات هوایی احتمالا توسط جنگنده‌های روسی مناطق غربی ادلب را هدف قرار دادند.

در هفته‌های اخیر، ضدوخوردهای میان نیروهای دولتی و گروه‌های مخالف دولت در استان ادلب شدت گرفته است. در این منطقه تحت کنترل مخالفان دولت، حدود چهار میلیون سوری عمدتا آواره زندگی می‌کنند و به شدت وابسته به کمک‌های انسان‌دوستانه‌ای هستند که از طریق مرز با ترکیه دریافت می‌کنند.

XS
SM
MD
LG