لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۰

یک کارگردان سرشناس بریتانیایی فیلم‌های جدید خود را به جرج فلوید تقدیم کرد


استیو مک‌کویین، کارگردان بریتانیایی
استیو مک‌کویین، کارگردان بریتانیایی

استیو مک‌کویین، کارگردان نامدار بریتانیایی، دو فیلم جدیدش را که به فهرست آثار منتخب جشنواره سینمایی کن راه یافته ا‌ند، به جرج فلوید، آمریکایی آفریقایی تباری که هفته گذشته در شهر مینیاپولیس در بازداشت پلیس جان سپرد، تقدیم کرد.

به گزارش سایت هنری «ورایتی»، این دو فیلم «مَنگرُو» و «لاورز راک» نام دارند و بخشی از پروژه ۵ قسمتی «تبر کوچک» است که توسط استیو مک‌کویین ‌و با حمایت شبکه تلویزیونی «بی بی سی» تولید می‌شوند.

این مجموعه با تمرکز بر مهاجران هندی محله غرب لندن در دهه‌های ۶۰ تا ۸۰ میلادی، ماجراهای متنوع زندگی آنها را در چهارچوب اپیزودهای جداگانه به تصویر می کشد.

۳ قسمت دیگر این پروژه، «آلکس ویتل»، «آموزش»، و «سرخ ‌و سفید و آبی» هستند.

در ابتدا قرار بود این داستان‌ها به صورت یک مجموعه ۵ ساعته در تلویزیون پخش شود؛ ولی استیو مک‌کویین با مشارکت بی بی سی، هر قسمت را به صورت یک فیلم جداگانه نیز تولید می کند که دو فیلم اول در جشنواره فیلم کن پذیرفته شدند.

او این دو فیلم‌ را به جرج فلوید و تمامی سیاهپوستان شناخته شده و‌ گمنامی که در آمریکا، انگلیس و سایر نقاط جهان کشته شده‌اند، تقدیم کرده و می‌گوید: «زندگی سیاهپوستان مهم است.»

استیو مک‌کویین از سینماگران مطرح بریتانیایی محسوب می‌شود. او در سال ۲۰۱۳ با فیلم «۱۲ سال بردگی» موفق به دریافت جایزه اسکار شد.

XS
SM
MD
LG