لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۸

دست‌کم ٢٠ نفر بر اثر انفجار یک خودروی بمب‌گذاری‌شده در نزدیکی رستورانی در پایتخت سومالی کشته شدند


خبرگزاری رویترز به نقل از رادیوی دولتی موگادیشو، از وارد شدن خساراتی به برخی مناطق مسکونی و ممنوعیت رفت‌وآمد به منطقه محل انفجار خبر داده است.
خبرگزاری رویترز به نقل از رادیوی دولتی موگادیشو، از وارد شدن خساراتی به برخی مناطق مسکونی و ممنوعیت رفت‌وآمد به منطقه محل انفجار خبر داده است.

بر اثر انفجار یک خودروی بمب‌گذاری‌شده در نزدیکی رستورانی در پایتخت سومالی دست‌کم ٢٠ نفر کشته شدند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از مقامات محلی می‌گوید در این انفجار که شامگاه جمعه به وقت محلی روی داد، دست کم ٣٠ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

رویترز به نقل از شاهدان محلی و رسانه‌های دولتی می‌افزاید، این انفجار سبب ایجاد توده‌ غلیظی از دود در آسمان موگادیشو، پایتخت سومالی، شد و به دنبال آن تیراندازی‌های پراکنده‌ای روی داد.

یک شاهد که در نزدیکی محل انفجار سکونت دارد، به رویترز گفته است: «یک اتومبیل که با سرعت زیاد در حال حرکت بود، در رستوران لول یمنی منفجر شد. من می‌خواستم به آن رستوران بروم، اما پس از وقوع انفجار که منطقه را لرزاند و غرق دود کرد، دوان دوان بازگشتم.»

رویترز همچنین به نقل از رادیوی دولتی موگادیشو از وارد شدن خساراتی به برخی مناطق مسکونی خبر می‌دهد و می‌افزاید که پلیس رفت‌وآمد به این منطقه را ممنوع کرده است.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

در گذشته، گروه اسلامگرای الشباب بارها اقدامات مشابهی در سومالی و سایر کشورهای شاخ آفریقا انجام داده است. الشباب به دنبال براندازی حکومت کنونی سومالی و ایجاد دولتی مبتنی بر تفسیر سختگیرانه خود از شریعت اسلامی است.

XS
SM
MD
LG