لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۴

بیل نلسون به عنوان رئیس سازمان «ناسا» برگزیده شد 


 بیل نلسون
بیل نلسون

مجلس سنای ایالات متحده صلاحیت بیل نلسون، گزینه پیشنهادی پرزیدنت بایدن برای ریاست اداره سازمان ملی فضایی و هوانوردی آمریکا، را تأیید کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، قانون‌گذاران آمریکایی پنجشنبه صلاحیت بیل نلسون را برای ریاست سازمان ناسا تأیید کردند.

آقای نلسون با انتشار بیانیه‌ای گفت: «انتخاب رئیس جمهوری و رأی مجلس سنا، افتخاری برای من است.» او در ادامه افزود که سعی می‌کند تا شایسته این اعتماد باشد، و ‌«رو به جلو و بالا [به سوی فضا]» حرکت کند.

بیل نلسون ۷۸ ساله، چهاردهمین رئیس ناسا خواهد بود و جانشین جیم برایدنستاین، یکی دیگر از اعضای پیشین کنگره که نماینده جمهوریخواه ایالت اوکلاهما بود، می‌شود.

آقای نلسون در حال حاضر یکی از اعضای شورای مشورتی سازمان ملی فضایی و هوانوردی آمریکا است.

بیل نلسون
بیل نلسون

بیل نلسون، سناتور پیشین دموکرات ایالت فلوریدا، آشنایی کاملی با ناسا دارد و در سال ۱۹۸۶ با فضاپیمای «شاتل» به فضا رفت. اندکی پس از آن سفر بود که انفجار آن فضاپیما و مرگ سرنشینان آن موجب پایان برنامه‌های فضایی شاتل شد.

آقای نلسون تحصیل‌کرده رشته حقوق و سروان سابق نیروهای ذخیره ارتش ایالات متحده است. او از سال ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۱، شش دوره در مجلس نمایندگان ایالات متحده خدمت کرد، و از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ سناتور ایالت فلوریدا بود.

بیل نلسون در شرایطی به ریاست ناسا انتخاب می‌شود، که این سازمان پروژه‌های اکتشافی بزرگی، از جمله اعزام فضانورد به کره‌های ماه، و مریخ را در پیش دارد.

او در بیانیه خود با اشاره به خوش‌بینی، نبوغ، و روحیه مثبت اعضای ناسا، این سازمان را مجموعه‌ای توصیف کرد که در مسیر دستیابی به هر «غیرممکنی» پیش می‌رود.

XS
SM
MD
LG