لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۵

ریاض می‌گوید روابطش با دولت پرزیدنت بایدن عالی خواهد بود؛‌ وزیر خارجه سعودی: به گفت‌و‌گو با واشنگتن درباره توافق هسته‌ای ایران ادامه می‌دهیم


شاهزاده فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه سعودی (آرشیو)

وزیر خارجه عربستان سعودی می‌گوید که انتظار دارد کشورش «روابطی عالی» با دولت پرزیدنت جو بایدن داشته باشد و به گفت‌و‌گوهایش با واشنگتن درباره توافق هسته‌ای با ایران ادامه دهد.

به گزارش رویترز، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در جریان کارزارهای انتخاباتی خود وعده داده بود که روابط آمریکا با سعودی را مورد ارزیابی قرار دهد.

پرزیدنت جو بایدن گفته است که در قبال کارنامه حقوق بشری عربستان سعودی و جنگ ویرانگر یمن، موضع قاطع‌تری را اتخاذ خواهد کرد.

شاهزاده فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه عربستان سعودی، در مصاحبه با تلویزیون العربیه گفت که نسبت به روابط ریاض با واشنگتن خوش‌بین است. او گفت: «سعودی روابط محکم و تاریخی را ایجاد کرده و با دولت‌های مختلف کار کرده است. ما با دولت جو بایدن نیز این روند را ادامه خواهیم داد.»ّ

وزیر خارجه سعودی می‌گوید که محور اصلی مذاکرات مشورتی ریاض با واشنگتن در خصوص توافق هسته‌ای ایران، درباره رسیدن به یک توافق محکم خواهد بود که «قصور ایران» در اجرای تعهدات برجامی را لحاظ می کند و مواردی نظیر نظارت‌های قوی و اطمینان یافتن از اجرای توافق را شامل می‌شود.

XS
SM
MD
LG