لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۷

سعید محمدی در گفت‌وگو با صدای آمریکا: آلبوم جدید، حاصل ۲۵ سال فعالیت من به عنوان خواننده است


سعید محمدی
سعید محمدی

سعید محمدی، خواننده، نوازنده، آهنگساز، و ترانه‌سرای ساکن لس آنجلس، آلبوم جدیدی به نام ‌«۲۵» را منتشر کرده است.

این مجموعه شامل ده ترانه عاشقانه، شاد، رقصی، شش و هشت، و نزدیک به راک است که دو قطعه آن در گذشته به صورت تک آهنگ منتشر شده است.

سعید محمدی درباره انتخاب عنوان آلبوم به صدای آمریکا می‌گوید: «دوستی دارم به نام ابی جلالی که عامل اصلی پیدایش آلبوم‌ بود. او روزی به من گفت که چرا با توجه به سال‌ها حضور در صحنه، یادبود یا یادواره‌ای برای فعالیت‌های موسیقایی گذشته خود این درست نمی‌کنی تا فصل تازه‌ای را شروع کنی. ایده جالبی بود. آلبوم ۲۵، یادواره‌ای از بیست و پنج سال فعالیت هنری من است. البته من پیش از آن هم کار کردم و مثلا با مرحوم فریدون فرخزاد همکاری داشتم. ولی بیست و پنج سال است به عنوان خواننده، ترانه‌سرا، و آهنگساز مستقل فعالیت می‌کنم که حاصل آن انتشار ده آلبوم موسیقی، و ده‌ها ترانه در سبک‌های مختلف موسیقی است.»

سعید محمدی اکثر ترانه‌های آلبوم و ملودی‌ها را خود آفریده، ولی دو قطعه آلبوم ۲۵ به نام «یک دیوونه» و «اصل مطلب» به صورت کامل با همکاری هنرمندان دیگری شکل گرفته است.

فرآیند تولید این آلبوم در دوران همه‌گیری ویروس کرونا و قرنطینه خانگی انجام شد و با توجه به محدودیت‌های موجود، با چالش‌های زیادی به ویژه در مرحله تنظیم همراه بود.

سعید محمدی درباره علاقه خود به انتشار آلبوم به صدای آمریکا می‌گوید که انتشار آلبوم یک نیاز است «که نه تنها من، بلکه سایر هنرمندان موسیقی، هم دارند. با تک آهنگ نمی‌توانیم توانایی‌ها، قابلیت‌ها، و احساسات خود را به مردم منتقل کنیم، و طرفداران نیز ارتباط کاملی با تک آهنگ برقرار نمی‌کنند، یعنی رابطه دو‌طرفه خوبی میان هنرمند و مخاطب شکل نمی‌گیرد. از نظر مالی هم تک آهنگ درآمد چندانی ایجاد نمی‌کند و با میزان فروش آلبوم قابل مقایسه نیست. علی‌رغم هزینه‌ زیاد، آلبوم ۲۵، با مجموعه‌ای از ترانه‌ها و موسیقی متنوع، موقعیت مناسبی را در اختیار من قرار می‌دهد تا عواطف و احساسات خود را به صورت بهتری به طرفدارانم منتقل کنم، و این فوق‌العاده است.»

سعید محمدی آلبوم ۲۵ را به صورت مستقل تولید کرده است، و این اثر در ماه مارس و در آستانه نوروز از طریق سایت‌های موسیقی، و شبکه‌های اجتماعی در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

سعید محمدی با اشاره به استقبال از این مجموعه، مهمترین انگیزه خود از حضور در عرصه موسیقی را پشتیبانی و حمایت طرفدارانش عنوان می‌کند که به او انرژی بیشتری برای ادامه این مسیر سخت و دشوار را می‌دهد.

XS
SM
MD
LG