لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۶

گزینش «کریستن استوارت» آمریکایی برای بازی در نقش پرنسس دایانا جنجالی شد


Stewart Diana
Stewart Diana

گزینش کریستن استوارت، بازیگر جوان آمریکایی، برای بازی در نقش پرنسس دایانا، همسر پیشین پرنس چارلز ولیعهد بریتانیا، با واکنش‌های متفاوتی از سوی منتقدان سینمایی و نویسندگان هنری مواجه شده است.

به گزارش شبکه خبری «فاکس»، این فیلم، که کارگردانی آن بر عهده پابلو لارین است، «اسپنسر» نام دارد و درباره ماجراهای مرتبط با تعطیلات آخر هفته مشهوری است که پیرامون یکی از کریسمس های اوایل دهه ۹۰ میلادی در اقامتگاه خانوادگی ویندزور در نورفولک، انگلیس اتفاق افتاد.

در این دوران بود که پرنسس دایانا سرانجام تصمیم گرفت به زندگی مشترک با پرنس چارلز خاتمه دهد و از خانواده سلطنتی خارج شود.

مراحل فیلمبرداری این اثر تاریخی از اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز می شود و با توجه به داستان احساسی آن و نیز محبوبیت پرنسس دایانا، از هم‌اکنون پیش‌بینی می‌شود یکی از فیلم‌های بحث‌انگیز سینمایی باشد.

تهیه‌کنندگان «اسپنسر» چهارشنبه بازی کریستن استوارت در در نقش پرنسس دایانا را تأیید کردند و این خبر به سرعت به سوژه داغی برای هنردوستان به ویژه در بریتانیا تبدیل شد.

برخی، از گزینش یک بازیگر آمریکایی برای هنرنمایی در نقش یک زن بریتانیایی انتقاد کردند و با اشاره به گویش متفاوت خانم استوارت، بازی در این نقش را برای او غیرممکن توصیف کردند.

گروهی دیگر نیز این انتخاب را توهین‌آمیز دانسته و گفته‌اند که باید یک هنرمند بریتانیایی نقش پرنسس دایانا را بازی کند؛ چرا که ارتباط عاطفی بیشتری با سوژه دارد.

عده‌ای با اشاره به محبوبیت کریستن استوارت به ویژه در میان جوانان، گزینش او را تصمیمی تجاری از سوی تهیه‌کنندگان عنوان کردند که با هدف فروش بیشتر فیلم صورت گرفته است.

برخی نیز با اشاره به چالش‌های این نقش، از انتخاب کریستن استوارت استقبال کردند و یادآور شدند اگر او بتواند گویش، رفتار& و حرکات پرنسس دایانا را زنده کند، مشکلی با آمریکایی بودن او ندارند.

پابلو لارین کارگردان فیلم ضمن حمایت از کرستن استوارت، او را بازیگر توانایی توصیف کرد که برای این نقش ساخته شده است.

به گفته او یکی از ویژگی های مهم فیلم، مضمون اسرارآمیزش است و کریستن استوارت بازیگری است که توانایی ارائه چنین شخصیت مرموزی را دارد، زنی که بسیار شکننده و در عین حال بسیار نیرومند است.

به عقیده برخی از نویسندگان، داستان فیلم قدیمی است، در گذشته بارها بیان شده است و حرف تازه ای برای گفتن ندارد.

این در حالی است که به عقیده پابلو لارین، این فیلم درباره خودشناسی پرنسس دایانا است و لحظاتی را به تصویر می‌کشد که او‌ درمی‌یابد که مهترین مسئله در زندگی این است که خوب باشد، خودش باشد، و با خودش زندگی کند.

XS
SM
MD
LG