لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۹

اعلام برندگان جوایز پولیتزر؛ استار تریبیون برای پوشش اخبار مربوط به مرگ جرج فلوید جایزه گرفت


برندگان جوایز روزنامه‌نگاری «پولیتزر» ۲۰۲۱ در دانشگاه کلمبیا در نیویورک اعلام شد
برندگان جوایز روزنامه‌نگاری «پولیتزر» ۲۰۲۱ در دانشگاه کلمبیا در نیویورک اعلام شد

برندگان جوایز روزنامه‌نگاری «پولیتزر» روز جمعه در نیویورک اعلام شد و روزنامه‌های استار تریبیون، بوستون گلوب، و نیویورک تایمز، نشریه اتلانتیک، و همچنین خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس و رویترز جوایزی را در بخش‌های مختلف از آن خود کردند.

استار تریبیون در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا جایزه «اخبار فوری» را بابت پوشش اخبار مربوط به جرج فلوید، شهروند آمریکایی آفریقایی‌تباری که به دلیل اعمال بیش از حد زور توسط پلیس جان خود را از دست داد و مرگ او واکنش‌های گسترده‌ای در پی داشت، دریافت کرد.

بوستون گلوب جایزه «روزنامه‌نگاری تحقیقی» را برای انتشار گزارش‌هایی در مورد ناکامی دولت‌های ایالتی در به اشتراک‌گذاری اطلاعات رانندگان خطرناک کامیون گرفت. نیویورک تایمز نیز یک تقدیرنامه برای انتشار گزارش‌های جامع از همه‌گیری کرونا و یک جایزه هم برای مطالب انتقادی گرفت.

در بخش گزارش‌های توضیحی، نشریه آتلانتیک بابت گزارش‌دهی درباره کرونا جایزه گرفت و خبرگزاری رویترز هم در همین بخش، به دلیل انتشار گزارش‌هایی درباره مفاهیم مصونیت قانونی و این که چطور از پلیس در برابر محاکمه محافظت می‌شود، تقدیرنامه گرفت.

رویترز همچنین یک جایزه را به دلیل پوشش اخبار مربوط به نابرابری نژادی در نظام پلیسی ایالات متحده از آن خود کرد. خبرگزاری آسوشیتدپرس در بخش عکاسی در دو حوزه اعتراضات مربوط به بی‌عدالتی نژادی و هزینه سنگین کووید۱۹ بر سالخوردگان دو جایزه گرفت.

خبرنگاران و عکاسان دیگری نیز بابت فعالیت‌های چشم‌گیر خود در حوزه‌های مختلف جایزه یا تقدیرنامه گرفتند.

پولیتزر معتبرترین جایزه در حوزه روزنامه‌نگاری آمریکا است و اهدای آن از سال ۱۹۱۷ توسط دانشگاه کلمبیا و به ابتکار جوزف پولیتزر، یک ناشر روزنامه، آغاز شد.

XS
SM
MD
LG