لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۲

ادامه اعتراضات صنفی و کارگری در ایران؛ سی‌و‌سومین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه


تجمع کارگران هفت تپه - آرشیو
تجمع کارگران هفت تپه - آرشیو

در ادامه اعتراضات صنفی و کارگری در شهرهای مختلف ایران، کارگران معترض هفت‌تپه در سی و سومین روز اعتصاب خود بار دیگر خواستار رسیدگی به مطالبات‌شان شدند.

به گزارش کانال تلگرامی «سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه»، کارگران این شرکت روز شنبه ۲۳ مرداد ماه با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان شوش خواستار مشخص شدن وضعیت این شرکت پس از خلع ید از بخش خصوص و رسیدگی فوری به حقوق «کارگران و زحمتکشان» منطقه خوزستان شدند.

کارگران معترض هفت تپه کماکان خواستار رسیدگی به مطالبات دیگر خود، از جمله پرداخت حقوق معوقه، بازگشت به کار کارگران اخراج شده، تمدید قرار داد کارگران دفع آفات و دیگر کارگران، ‌واکسیناسیون سریع و رایگان همگانی در مقابل کرونا، و مختومه شدن پرونده قضایی فرزانه زیلابی، وکیل کارگران این شرکت، شدند.

سی‌ و سومین روز اعتصاب کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

از سوی دیگر بنا بر ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی،‌ گروهی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی روز شنبه در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان با سر دادن شعارهایی از جمله «نهضتی داد بزن حقت را فریاد بزن» در مقابل ساختمان مجلس دست به تجمع زدند.

معترضان در این تجمع خواستار ورود به دانشگاه فرهنگیان برای گذراندن دوره مهارت‌آموزی یک‌ساله و استخدام در آموزش و پرورش شدند.

XS
SM
MD
LG