لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۴

ادامه اعتراضات صنفی و کارگری در چند شهر ایران


تجمع کارگران هفت تپه در مقابل فرمانداری شهرستان شوش
تجمع کارگران هفت تپه در مقابل فرمانداری شهرستان شوش

بنا بر اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، اعتراضات صنفی و کارگری در شهرهای مختلف ایران همچنان ادامه دارد و کارگران معترض هفت‌تپه در بیست و هشتمین روز از اعتراضات، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شده‌اند.

به گزارش کانال تلگرامی «سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه»، کارگران این شرکت روز دوشنبه ۱۸ مرداد ماه مقابل ساختمان فرماندرای شهرستان شوش دست به تجمع زدند و خواستار مشخص شدن وضعیت این شرکت پس از خلع ید از بخش خصوص شدند.

این کارگران معترض همچنین در این تجمعات خواستار رسیدگی به دیگر مطالبت خود از جمله، پرداخت حقوق معوقه، بازگشت به کار تمامی کارگران اخراج شده، تمدید قرار داد کارگران دفع آفات و دیگر کارگران، ‌واکسیناسیون سریع و رایگان همگان در مقابل کرونا و مختومه شدن پرونده قضایی فرزانه زیلابی وکیل کارگران این شرکت شدند.

از سوی دیگر در ادامه برگزاری تجمعات دو روز گذشته دانشجویان پزشکی کرمانشاه در اعتراض به شرایط شغلی و معیشتی؛ روز دوشنبه، شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی ایران در بیانیه‌ای، با حمایت از مطالبات این دانشجویان، هشدار داده‌اند که پیامدهای شنیده نشدن صدای پزشکان جوان، بر عهده مسئولین مربوطه است.

مجمع صنفی دانشجویان علوم پزشکی ایران در بیانیه‌ای خواستار اصلاح مصوبه سال ۸۱ شورای آموزش پزشکی عمومی وزارت بهداشت شده و تاکید کرده است که این آیین نامه به سند بیکاری پزشکان جوان تبدیل شده است.

در این بیانیه آمده دانشجویان پزشکی در طوفان سهمگین ویروس منحوس کرونا، بار عظیمی را در سیستم درمانی کشور به دوش می کشند و با وجود تحمیل سختی های فراوان و ابتلا جمع کثیری از ایشان به کرونا از خدمات حداقلی بیمه‌ای بهره‌مند نیستند.

XS
SM
MD
LG