لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۵

مقام تلویزیون دولتی ایران: در سریال‌ها «چهارفرزندی» ترویج شود


تصویری از سریال «خانه به دوش» - آرشیو
تصویری از سریال «خانه به دوش» - آرشیو

معاون سازمان صداوسیما در ایران با تاکید بر مسئولیت مضاعف این رسانه در «ترویج فرزندآوری» خواستار آن شد که در ساختن برنامه‌ها و سریال‌ها، خانواده‌های چهارفرزندی نمایش داده شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید شاه‌آبادی، معاون سیما در سازمان صداوسیما، روز ۲۱ تیر در مراسم «تکریم از همکاران دارای نعمت چهار فرزند و بیشتر» با اشاره به تاکید آیت‌الله خامنه‌ای بر «فرزندآوری»، گفت که صدا و سیما «مأموریت دارد که در این حوزه پیشتاز باشد» و باید به «تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری» توجه ویژه بشود.

او همچنین گفت که در نهاد مسئول برای «تبلیغ و ترویج فرزندآوری» شخصیت‌ها و چهره‌ها «باید خودشان عامل باشند» و صدا و سیما «در درون خانواده خود باید از این اصل تبعیت کند و پیشرو باشد.»

سیاست کنترل جمعیت با شعار «فرزند کمتر، زندگی بهتر» از زمان ریاست‌جمهوری هاشمی رفسنجانی، سال‌ها در دستور کار جمهوری اسلامی قرار داشت، اما آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۹۱ با عذرخواهی این سیاست را «خطا» دانست و گفت: «مسئولان کشور در این باره اشتباه کردند و خود بنده هم سهیم هستم. این را خدای متعال و تاریخ بر ما ببخشد.»

تشویق عالی‌ترین مقامات جمهوری به فرزندآوری و ادامه سیاست افزایش جمعیت در حالی است که ایران هم اکنون با چالش‌های عمده‌ای نظیر کم‌آبی مواجه است.

XS
SM
MD
LG