لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۸

بیانیه پرزیدنت ترامپ:‌ دوران سوءاستفاده خارجی از اقتصاد آمریکا به پایان رسیده است


پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا
پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا

کاخ سفید روز شنبه ۳ اکتبر با انتشار بیانیه پرزیدنت ترامپ، از تعیین روز ۵ اکتبر ۲۰۲۰ به عنوان روز محصولات ساخت آمریکا، و از ۴ تا ۱۰ اکتیر را نیز هفته محصولات ساخت آمریکا توسط رئیس جمهوری آمریکا خبر داد و تاکید کرد که دوران سوءاستفاده اقتصادی خارجی از آمریکا به سر آمده است.

در این بیانیه از مُهر «ساخت آمریکا» به عنوان «نشانه عالی‌ترین درجه صنعتگری» و «سندی‌ بر تخصص میلیون ها مخترع، صنعتگر، بازرگان، و کارگر در آمریکا که زبردست‌ترین، نوآورترین، و از خودگذشته‌ترین نیروی‌ کاری جهان را تشکیل می‌دهند» یاد شده و آمده است که در «روز ساخت آمریکا» و در «هفته ساخت آمریکا»، «ما این مردان و زنان سخت‌کوش را می‌ستاییم، و در حالی که می‌کوشیم تا باعظمت‌ترین اقتصاد تاریخ این کشور را برای بار دوم بازسازی کنیم، نسبت به تقویت بخش تولید در آمریکا متعهد می‌شویم.»

در ادامه این بیانیه آمده است:‌ «سیاستمداران برای مدت‌های طولانی در تشخیص اهمیت استفاده از نیروهای کار آمریکایی برای تولید کالاهای آمریکایی - به گونه‌ای که سود و مشاغل در خود کشور بماند - کوتاهی کردند. آنها به شرکت‌های آمریکایی قدرت و اجازه آن را دادند که مشاغل خود را به خارج از کشور صادر کنند و در حالی که شرکت‌های خارجی از محصولات ما سوء‌استفاده می‌کردند، دست روی دست گذاشتند. آنها، در حالی که از کارکنان و خانواده‌های کشورمان غافل شده بودند، آمریکا را به طور خطرناکی به کشورهای خارجی وابسته کردند.»

پرزیدنت ترامپ در این بیانیه ضمن تاکید بر سیاست دولتش در حمایت از صنایع و کارگران داخلی، گفت:‌ «آن روزها تمام شده‌اند. در دولت من، این مردان و زنان فراموش‌شده، دیگر فراموش نمی‌شوند. من تعهد کرده‌ام که کارکنان آمریکایی را همیشه در اولویت قرار دهم، و به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، به این عهد وفا کرده‌ام. من سرسختانه از به کار بستن سیاست‌های مربوط به تجارت و صنایع که مشوق ساخت، تولید، و توسعه محصولات در داخل کشور است، حمایت کرده‌ام. در نتیجه آن، ما در حال ایجاد شغل، بهبود بخشیدن به زندگی مردم، و تقویت خانواده‌ها، همسایگان، و کشورمان هستیم.»

در این بیانیه با اشاره به آشکار شدن ضعف‌های موجود در سیاست‌های تجاری و صنعتی گذشته، تاکید شده است که «وابستگی به کشورهای خارجی نه تنها با روحیه آمریکایی تضاد دارد، بلکه در مواقع بحرانی می‌تواند امنیت کشور را به خطر بیاندازد.»

در ادامه این بیانیه با تاکید بر بازنگری توافق‌نامه‌های تجاری بین‌المللی در دولت پرزیدنت ترامپ و حمایت از سیاست خریداری کالاهای آمریکایی و استخدام کارکنان آمریکایی، توافق جدید ایالات متحده - مکزیک - کانادا، که یک توافقنامه تجارت آزاد بین این سه کشور است، «موجب بازگشایی کارخانه‌ها، بازگرداندن صد‌ها هزار فرصت شغلی به خاک کشور، و قدرت بخشیدن دوباره به تولیدات آمریکایی» دانسته شده است.

پرزیدنت ترامپ در این بیانیه همچنین با اشاره به امضاء فرمان‌های اجرایی‌ برای تقویت استانداردهای تولید تحت مصوبه «خریداری [محصولات] آمریکایی» و اطمینان حداکثر استفاده دولت فدرال از محصولات آمریکایی می‌گوید: «همزمان با ادامه بازگشایی اقتصاد کشور، من از کسب‌و‌کارها می‌خواهم که عهد ما با کارکنان آمریکایی را امضاء کنند. این برنامه‌ها که شامل تعلیم و ارائه دوره‌های اموزشی می شود، برای بازگشت آمریکایی ها بر سر کار ضروری است.»

در بیانیه رئیس جمهوری آمریکا آمده است که «ساخت آمریکا» تنها یک شعار نیست، «بلکه عهدی استوار است. پایه و اساس موفقیت مجدد ما است. دولت من در همه جبهه‌ها برای کارکنان آمریکایی، برای کارگران و کارکنان آمریکایی، و نیز برای کسب‌و‌کارهای آمریکایی مبارزه می‌کند تا موفقیت امروز و موفقیت نسل های آینده آمریکا را تضمین کند.»

در پایان بیانیه پرزیدنت ترامپ آمده است: «من از همه مردم آمریکا می‌خواهم که به سازندگان، دامداران، صنعتگران، کارآفرینان، و همه کسانی که هر روز با دست‌هایشان برای عظمت بخشیدن به آمریکا کار می‌کنند، ادای احترام کنند.»

XS
SM
MD
LG