لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۹

سی‌بی‌اس نیوز: پنتاگون صحت تصاویر مربوط به «اشیاء پرنده ناشناس» را تایید کرد


دورنمایی از پنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (عکس از آرشیو)
دورنمایی از پنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (عکس از آرشیو)

به گزارش سی‌بی‌اس نیوز، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا صحت و اصالت چندین ویدیو و عکس منسوب به اشیاء پرنده ناشناس را که چندی پیش در اینترنت منتشر شده بود، تایید کرد.

به نوشته تارنمای شبکه خبری «سی‌بی‌اس»، سو گاف، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، در ایمیلی به این شبکه خبری گفت: «من می‌توانم تایید کنم که عکس‌ها و فیلم‌های ارجاع شده، توسط پرسنل نیروی دریایی گرفته شده‌اند.»

خانم گاف گفت: «همان‌طور که قبلاً گفتیم، برای حفظ امنیت عملیات و جلوگیری از افشای اطلاعاتی که شاید برای دشمنان بالقوه مفید باشد، وزارت دفاع جزئیات مشاهدات و آزمایش‌های انجام شده روی ورود به آسمان ما و به محدوده آموزشی ما می‌شود - از جمله ورود آن چه که در ابتدا به عنوان [پدیده‌های هوایی ناشناس] تعیین شده بود - را به طور عمومی مورد بحث قرار نمی‌دهیم.»

این تصاویر که اخیراً در تارنماهای «میستری وایر» (Mystery Wire) و «باورهای خارق‌العاده» (Extraordinary Beliefs) به نمایش درآمده است، اشیاء پرنده ناشناس را که به شکل‌های «کروی»، «بلوطی»، «هرم»، و «بالون فلزی» توصیف شده‌اند، نشان می‌دهد.

به نوشته سی‌بی‌اس نیوز، وزرات دفاع «گروه ویژه پدیده‌های هوایی ناشناخته» را برای مطالعه ویدیوهایی مثل این و دیگر مشاهدات غیرقابل توضیح تشکیل داده است. خانم گاف گفت که این گروه ویژه بررسی رویدادهای اخیر را در مطالعات و پژوهش خود گنجانده است.

XS
SM
MD
LG