لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۴۳

نشریه پاکستانی: پاکستان یک شهروند آمریکایی ایرانی‌تبار را به اتهام عبور غیرقانونی از مرز بازداشت کرد


مرز ایران و پاکستان - آرشیو
مرز ایران و پاکستان - آرشیو

روزنامه پاکستانی «داون» روز یکشنبه ٢٣ خرداد در گزارشی نوشت آژانس تحقیقات فدرال پاکستان، سیروس اسماعیل‌زاده، یک شهروند آمریکایی ایرانی‌تبار، را که به طور غیرقانونی و بدون هیچ مدارک مسافرتی وارد پاکستان شده و در هتلی پنج‌ستاره در کراچی اقامت داشته، بازداشت کرده است.

به نوشته «داون»، آقای اسماعیل زاده پس از بازداشت توسط آژانس تحقیقات فدرال پاکستان در لابی هتل محل اقامتش، به آنها گفته است دارای شهروندی آمریکا و نیز ایران است.

این روزنامه می‌افزاید سیروس اسماعیل زاده روز یکشنبه ۱۶ خرداد به طور غیرقانونی وارد پاکستان شده و پاسخ قابل‌قبولی به ماموران پاکستانی ارائه نداده است.

به نوشته «داون»، آقای اسماعیل‌زاده به ماموران پاکستانی گفته پس از انقلاب اسلامی ایران و مهاجرت آنها از ایران، خانه پدری او توسط حکومت ضبط شد و پس از توصیه وکیل شخصی‌اش در نوامبر ٢٠٢٠ به ایران بازگشته بود. اما در مرکز مهاجرت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی پاسپورت ایرانی وی ضبط شده و به وی گفته می‌شود پدرزن سابقش دعوای حقوقی علیه وی دارد و دادگاه اجازه خروج از ایران را به وی نمی‌دهد. در همین حال، آقای اسماعیلی پاسپورت آمریکایی خود را نیز از دست می‌دهد.

وی به ماموران پاکستانی گفته به دلیل نبودن دفتر نمایندگی آمریکا در ایران، مجبور شده به شیوه‌ای غیرقانونی وارد پاکستان شود و در آنجا منتظر پاسخ کنسولگری ایالات متحده در کراچی است.

طبق این گزارش، سیروس اسماعیل‌زاده هم‌اکنون در بازداشت آژانس تحقیقات فدرال پاکستان به سر می‌برد. مقامات جمهوری اسلامی پیشتر شهروندان دو تابعیتی بسیاری را پس از سفر آنها به ایران بازداشت کرده اند.

XS
SM
MD
LG