لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۴

جزئیات نود و چهارمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار اعلام شد


مراسم اهدای جوایز اسکار
مراسم اهدای جوایز اسکار

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی جزئیات نود و چهارمین مراسم اهدای جوایز اسکار را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این مراسم بیست و هفتم مارس ۲۰۲۲ (هفت فروردین ۱۴۰۱) در تالار دالبی شهر لس آنجلس برگزار خواهد شد.

با توجه به پایان همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا، برنامه به روال عادی خود باز خواهد گشت، به صورت حضوری خواهد بود، و از طریق شبکه «ای‌بی‌سی» پخش خواهد شد.

به گفته این آکادمی، همچنین شرایط ویژه‌ای که برای پذیرش فیلم‌ها در دوران کرونا وجود داشت لغو می‌شود، و آخرین فرصت برای کسب مجوزهای لازم، پایان سال میلادی خواهد بود.

آکادمی اسکار در دوره گذشته، این‌ مهلت را تا ماه فوریه تمدید کرده بود، و به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، اکثر برنامه‌های جانبی و غیرتلویزیونی خود را لغو کرد.

تمامی برنامه‌های دوره بعدی طبق روال عادی برگزار می‌شود، و اسامی نامزدهای جوایز نود ‌و چهارمین اسکار را هشتم فوریه اعلام می‌کنند.

مراسم اهدای جوایز اسکار
مراسم اهدای جوایز اسکار

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی با اشاره به احتمال تغییر تاریخ برگزاری مراسم و چالش‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا در صنعت سینما، از تمدید برخی امتیازاتی که برای نمایش اینترنتی فیلم‌ها قائل شده بود، خبر داد.

به این‌ ترتیب فیلم‌ها در این دوره نیز می‌توانند فقط با نمایش اینترنتی، واجد شرایط شرکت در اسکار باشند.

پیش‌بینی می‌شد که مراسم اسکار در آخرین یکشنبه ماه فوریه، یعنی بیست و‌ هفتم فوریه ۲۰۲۲، برگزار شود؛ ولی به دلیل مسابقه سوپربول و بازی‌های المپیک‌ زمستانی پکن، شبکه ای‌بی‌سی ترجیح داد که این مراسم را به ماه مارس منتقل کند.

نود و سومین دوره مراسم‌ اسکار با ریزش شدید تماشاگر همراه بود و با نزدیک به ده میلیون بیننده، ناموفق‌ترین مراسم تاریخ اسکار از این منظر محسوب می‌شود.

XS
SM
MD
LG