لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۳

تهیه کنندگان مراسم اسکار: امسال تماشاگران را غافلگیر می‌کنیم


نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار
نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار

نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار، یکشنبه ۲۵ آوریل در لس آنجلس و چند شهر دیگر جهان برگزار می‌شود.

مدیران آکادمی علوم و هنرهای سینمایی می‌گویند که برنامه امسال تفاوت‌های زیادی نسبت به دوره‌های گذشته دارد، و خلافیت و نوآوری تهیه‌کنندگان، تماشاگران را غافلگیر خواهد کرد.

مراسم اهدای جوایز اسکار در شرایطی برگزار می‌شود که در سال گذشته صنعت سینما به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا با چالش‌های زیادی مواجه شد و علی‌رغم بهبود نسبی اوضاع، هنوز به شرایط عادی بازنگشته است.

به گزارش تارنمای خبری «فاکس نیوز»، برنامه امسال با رعایت کامل نکات بهداشتی در تالار دالبی لس آنجلس برگزار می‌شود، و گروهی از هنرمندان به صورت زنده از ایستگاه قدیمی قطار لس آنجلس، و‌ شهرهای لندن و‌ پاریس به مراسم ملحق خواهند شد.

این نخستین باری است که به دلیل محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا، بخش‌هایی از مراسم در شهرهای لندن و پاریس برگزار می‌شود.

مراسم امسال با حضور تعداد محدودی تماشاگر و مهمانان ویژه برگزار می‌شود، و مجری نخواهد داشت.

نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار
نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار

استیون سودربرگ، استیسی شر، و جسی کالینز، تهیه‌کنندگان برنامه، در جریان یک کنفرانس خبری درباره جزئیات مراسم توضیحاتی دادند.

هنرمندانی که جوایز برندگان را اهدا می‌کنند، نقشی فراتر از گشودن پاکت ها و اعلام نام برندگان دارند. این لحظات در اصل یک صحنه کوتاه با هنرنمایی آنها خواهد بود، و به همین دلیل برای بخش مورد نظر برگزیده شدند.

بنگ جون هو، هریسون فورد، برد پیت، رسه ویترسپون، آنجلا بست، هلی بری، دان چدل، رجینا کینگ، و برایان کرنستون از جمله این هنرمندان هستند.

از برندگان خواسته شده است که به جای تشکر از خانواده یا همکاران شان، به بیان خاطره، داستان، و یا پیام شخصی بپردازند ‌و از تکرار کلیشه‌های یکنواخت گذشته پرهیز کنند.

فرصت سخنرانی برندگان بر خلاف گذشته، بیشتر از چهل و پنج ثانیه خواهد بود تا با آرامش بیشتری با طرفداران خود صحبت کنند.

نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار
نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار

مراسم امسال مانند یک فیلم سینمایی طراحی شده است، و تمامی بخش‌ها، فیلمنامه و پیام مشخصی دارد و به یکدیگر مرتبط است.

با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، و ماجراهای تبعیض‌های نژادی در آمریکا، برنامه با رعایت تعادل و به منظور ابراز همبستگی با مردم، به این سوژه‌ها نیز خواهد پرداخت.

حاضران در برنامه مقابل دوربین ماسک نمی‌زنند، ولی رعایت سایر نکات بهداشتی در پشت صحنه، و بخش‌های غیرزنده ضروری است.

پیش از آغاز مراسم رسمی، یک‌‌ برنامه ویژه به مدت یک ساعت و نیم از شبکه «ای‌بی‌سی» پخش خواهد شد. این برنامه زنده شامل اجراهای از پیش ضبط شده ترانه‌های نامزد اسکار، و بخش‌های متنوع دیگر خواهد بود که با هدف کاستن از فشردگی مراسم اصلی تهیه شده است.

مراسم فرش قرمز با حضور تعداد محدودی از گزارشگران و عکاسان رسانه‌ها و نشریات منتخب، و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار
نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار

تهیه‌کنندگان برنامه، مهمترین هدف خود را برگزاری مراسمی شاد و هیجان‌انگیز برای بینندگان تلویزیونی و اهالی سینما می‌دانند تا خاطرات تلخ روزهای سخت دوران کرونا را از اذهان پاک کنند.

نود و سومین دوران مراسم اهدای جوایز اسکار یکشنبه ساعت هشت شب به وقت شرق آمریکا از شبکه تلویزیونی «ای‌بی‌سی» در آمریکا پخش خواهد شد.

XS
SM
MD
LG