لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۹

کسب اولین مدال کاروان ورزشی ایران در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو


Tokyo 2020 Paralympic Games - The Tokyo 2020 Paralympic Games Opening Ceremony
Tokyo 2020 Paralympic Games - The Tokyo 2020 Paralympic Games Opening Ceremony

اولین مدال کاروان ورزشی ایران در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، توسط امیر جعفری در رشته وزنه برداری کسب شد.

در ادامه رقابتهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، در روز جمعه پنجم شهریور، در رقابت‌های دسته منهای ۶۵ کیلوگرم وزنه برداری، امیر جعفری موفق شد با مهار ۱۹۵ کیلوگرم به مدال نقره دست یابد و نخستین مدال آور کاروان اعزامی ایران لقب بگیرد.

ورزشکاران ایران در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک، به غیر از وزنه‌برداری، در ‌بسکتبال با ویلچر، دوچرخه سواری و تیر و کمان‌ نیز به رقابت پرداختند. در رشته تیراندازی با ‌کمان، در مرحله مقدماتی تعیین رنکینگ، زهرا نعمتی با ۶۳۰ امتیاز در ماده ریکرو انفرادی سوم شد و‌ برای رسیدن به فینال باید در مرحله حذفی به مصاف اِما رُز از آمریکا برود.

غلامرضا رحیمی نیز در ریکرو ‌انفرادی با امتیاز ۶۴۴ ضمن کسب رتبه اول تعیین رنکینگ، رکورد امتیازی این ماده پارالمپیک را که با ۶۳۷ امتیاز در اختیار محمد رنجبر از ایران بود، بهبود بخشید. رمضان بیابانی و علی سینا منشازاده در بخش کامپوند انفرادی با امتیاز مشابه ۶۹۹ به ترتیب دوم و چهارم شدند.

محمدرضا زندی در کمان ریکرو (دبلیو‌ یک) با ۶۴۳ امتیاز ششم شد و فرزانه عسگری در کامپوند انفرادی با ۶۷۷ امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفت. مرحله حذفی مسابقات تیراندازی با کمان از فردا آغاز می‌شود.

در دوچرخه‌سواری، مهدی محمدی در ماده پیست تعقیبی انفرادی ۴ هزار متر سی ۵ در مکان دهم ایستاد و از دور رقابت‌های این ماده کنار رفت. محمدی سه شنبه، نهم شهریور، در دوچرخه‌سواری جاده، در تایم تریل انفرادی مسابقه خواهد داشت.

تیم بسکتبال با ویلچر ایران در دومین دیدار خود در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو مقابل تیم ملی آمریکا با نتیجه ۴۱ به ۶۵ شکست خورد.

ایران که در بازی نخست مقابل استرالیا نیز مغلوب شده، در سومین دیدار خود در مرحله گروهی روز شنبه به مصاف الجزایر می‌رود.

XS
SM
MD
LG