لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۵

مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید که چین زیرساخت‌های انتخاباتی آمریکا را هدف حملات سایبری قرار داده است


رابرت اوبرایان، مشاور امنیتی ملی کاخ سفید
رابرت اوبرایان، مشاور امنیتی ملی کاخ سفید

رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز یکشنبه با اعلام این مطلب که هکرهای مرتبط با دولت چین اقدام به هدف قرار دادن زیرساخت‌های انتخاباتی ایالات متحده در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ کرده‌اند، به سطح فعال‌تر و ابعاد گسترده‌تری از مداخله چین در این زمینه اشاره کرد.

آقای اوبرایان در برنامه «فیس د نیشن» شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس گفت: «آنها می‌خواهند شاهد شکست پرزیدنت [ترامپ] باشند. چین نیز همانند روسیه و ایران اقدام به حملات سایبری و فیشینگ و این نوع اقدامات در رابطه با زیرساخت‌های انتخاباتی ما، یعنی تارنماها و چیزهای دیگر، کرده‌اند.»

آقای اوبرایان گفت که ایالات متحده تلاش هکرها برای رخنه به تارنماهای متعلق به دفاتر وزارت خارجه در سراسر کشور، که مسئول مدیریت انتخابات در سطوح محلی، و جمع‌آوری اطلاعات در مورد آمریکایی‌ها هستند، را مشاهده کرده است.

او گفت: «این یک نگرانی واقعی است و تنها به روسیه محدود نمی‌شود. هر کشوری که برای مداخله در انتخابات آزاد و منصفانه ما تلاش کند، با پیامدهای بسبار شدیدی رو به رو خواهد شد.»

دفتر ریاست اطلاعات ملی پیشتر گفته بود که «دشمنان» می‌خواهد با دستیابی به مکالمات خصوصی نامزدهای انتخاباتی آمریکا و رخنه در سیستم‌های انتخاباتی ایالات متحده، در انتخابات نوامبر مداخله کنند و افزوده بود که چین ترجیح می‌دهد که پرزیدنت ترامپ در انتخابات پیش رو موفق نشود.»

XS
SM
MD
LG