لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۸

برای نخستین بار، نیویورک هیچ مورد مرگ بر اثر کرونا در ۲۴ ساعت گذشته نداشت


روی اتوبوس‌های شهر نیویورک نوشته که ماسک اجباری است.
روی اتوبوس‌های شهر نیویورک نوشته که ماسک اجباری است.

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ شهر نیویورک که زمانی کانون شیوع «کووید۱۹» در ایالات متحده بود، برای نخستین بار طی ۲۴ ساعت هیچ‌گونه تلفات ناشی از ویروس کرونا نداشت.

بیل دبلازیو، شهردار نیویورک، روز دوشنبه، در روزی که برای اولین بار از زمان شیوع ویروس کرونا در اول مارس مرگ و میری ناشی از «کووید۱۹» گزارش نشد، گفت: «تا شکست این بیماری راه زیادی مانده است.»

شهردار نیویورک افزود: «با توجه به آن چه بسیاری از آمریکایی ها در دیگر ایالت ها و شهرها متحمل می شوند جایی برای جشن و شادی نمی ماند، اما می توانیم دست کم از آن چه هر یک از شما برای رسیدن به این نقطه، ۲۴ ساعت بدون مرگ و میر، تلاش کردید قدردانی کنیم. بیایید روزهای بسیاری مانند این داشته باشیم.»

دبلازیو گفت او به طور مشخص نگران ابتلای افراد در گروه سنی بیست سال به ویروس کرونا است و از آنها خواست ماسک بزنند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

اندرو کومو، فرماندار نیویورک، روز دوشنبه یک فرمان بهداشتی اضطراری را صادر کرد که به موجب آن مهمان ها از ایالت های با نرخ بالای ابتلا به «کووید۱۹» را به ارائه اطلاعات خود به محض ورود یا پرداخت تا ۲ هزار دلار جریمه وادار می کند.

XS
SM
MD
LG