لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۶

ناو هواپیمابری که به دلیل شیوع ویروس کرونا پهلو گرفته بود فعالیت خود را در اقیانوس آرام از سر می‌گیرد


ناو هواپیمابر یو اس اس تئودور روزولت با ترک بندر اپرا در گوام راهی دریای فیلیپین می شود. ۴ ژوئن ۲۰۲۰
ناو هواپیمابر یو اس اس تئودور روزولت با ترک بندر اپرا در گوام راهی دریای فیلیپین می شود. ۴ ژوئن ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ ناو هواپیمابر «یو اس اس تئودور روزولت» پس از ده هفته توقف فعالیت ناشی از شیوع ویروس کرونا، اکنون به آب‌های آزاد بازگشته و عملیات نظامی خود را در منطقه اقیانوس آرام از سر گرفته است.

ملوانان در اونیفورم‌های سفید و با ماسک‌های سفید بر صورت، ضمن حفظ فاصله ۳ متری از یکدیگر طی مراسمی بندر گوام را ترک کرده و راهی دریای فیلیپین شدند.

ناو هواپیمابر «روزولت» به دنبال افزایش شمار ملوانان مبتلا به «کووید۱۹»، در تاریخ ۲۷ ماه مارس در گوام پهلو گرفت. به مرور بیش از یک هزار تن از خدمه آن ناو به ویروس کرونا مبتلا شده بودند. در نتیجه، در روندی طولانی حدود ۴ هزار ملوان برای قرنطینه و درمان به ساحل منتقل شدند. تنها ۸۰۰ نفر ماندند تا سیستم های فوق پیشرفته، شامل رآکتورهای هسته ای این شناور، را اداره کنند.

ناو «روزولت» اوایل این هفته در پایان برنامه های آموزشی به گوام بازگشت تا حدود یک هزار ملوان به جا مانده یا تحت قرنطینه را به ناو محل خدمت‌شان بازگرداند.

حدود ۳۵۰ نفر از ملوانان هنوز در گوام در انزوا هستند یا به عنوان نیروهای حامی آن جا مانده‌اند. ملوانانی که طی زمانی مشخص بهبود پیدا نکنند به ایالات متحده منتقل خواهند شد. ناو هواپیمابر روزولت پس از تکمیل عملیات در اقیانوس آرام احتمالا تابستان راهی بندر سن دیگو در کالیفرنیا خواهد شد.

XS
SM
MD
LG