لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۸

یک شیء فلزی اسرارآمیز در صخره‌های دورافتاده ایالت یوتا کشف شد


یک قطعه شیء فلزی عجیب و اسرارآمیز که در یک نقطه دورافتاده در جنوب شرقی یوتا توسط کارکنان ایمنی عمومی کشف شد. (عکس برگرفته از ویدیوی وزارت ایمنی عمومی یوتا)
یک قطعه شیء فلزی عجیب و اسرارآمیز که در یک نقطه دورافتاده در جنوب شرقی یوتا توسط کارکنان ایمنی عمومی کشف شد. (عکس برگرفته از ویدیوی وزارت ایمنی عمومی یوتا)

بخش انگلیسی صدای آمریکا - مقامات ایالت یوتا در یک نقطه دورافتاده در جنوب شرقی این ایالت، یک شیء فلزی عجیب و اسرارآمیز پیدا کرده‌اند. وضعیت قرار گرفتن این شیء در زمین به گونه‌ای است که انگار از فیلم علمی‌-‌‌تخیلی کلاسیک «۲۰۰۱: ادیسه فضایی» گرفته شده است.

بنا بر یک بیانیه خبری، کارکنان ایمنی عمومی یوتا در روز ۱۸ نوامبر (۲۸ آبان) زمانی که سوار بر هلیکوپتر در حال شمارش گوسفندان بزرگ‌شاخ، تیره‌ای از گوسفندان بومی آمریکای شمالی، بودند، این شیء را دیدند.

تا به حال هیچگونه نشانه یا اطلاعی در دست نیست که نشان دهد این قطعه بزرگ فلزی، که ارتفاع آن حدود سه متر تا سه و نیم متر است، چگونه و توسط چه کسی در این نقطه قرار گرفته است.

وزارت ایمنی عمومی یوتا در بیانیه‌ای گفت: «نصب بنا یا [چیدمان] هنری، بدون مجوز در زمین‌های عمومی که تحت مدیریت دولت فدرال هستند، کاری غیرقانونی است.»

شی عجیب فلزی در کوه صخره‌ای در ایالت یوتا
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:20 0:00

برت هاچینگز، خلبان هلیکوپتر، به یک شبکه تلویزیونی محلی یوتا گفت که این عجیب‌ترین چیزی‌است که در طول سال‌ها پرواز‌ دیده است.

او گفت، به نظر می ‌رسد که این شی‌‌ء ساخت بشر باشد و احتمالا هیچ کارایی علمی ندارد.

آقای هاچینگز افزود که این شی‌ء بیشتر شبیه یک اثر هنری است تا یک ساخته موجودات بیگانه فضایی.

مقامات یوتا در حال حاضر محل دقیق این تخته فلز را فاش نکرده‌اند و وضعیت را تحت بررسی دارند.

XS
SM
MD
LG