لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۴

ساکنان بیشتر مناطق ایالت کالیفرنیا در تلاش برای مهار شیوع ویروس کرونا مشمول فرمان جدید «ماندن در خانه‌ها» می‌شوند


رودیو درایو، یکی از معروف‌ترین خیابان‌های لس‌انجلس. این خیابان خلوت در سال‌های گذشته در ایام خرید کریسمس بسیار شلوغ است - ۳ دسامبر ۲۰۲۰
رودیو درایو، یکی از معروف‌ترین خیابان‌های لس‌انجلس. این خیابان خلوت در سال‌های گذشته در ایام خرید کریسمس بسیار شلوغ است - ۳ دسامبر ۲۰۲۰

مناطق وسیعی در کالیفرنیای جنوبی، بیشتر منطقه خلیج سانفرانسیسکو، و بخش بزرگی از دره مرکزی، به منظور تلاش اضطراری برای کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا، در آستانه تعطیلی مجدد شهرها و قرنطینه گسترده قرار گرفته‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا روز شنبه اعلام کرد که ظرفیت بخش‌های مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌‌های جنوب کالیفرنیا و دره مرکزی به زیر آستانه ۱۵ درصد رسیده است. این امر موجب شده است که اقدامات سختگیرانه جدیدی، از جمله تعطیلی جدی‌تر مشاغل، و ممنوعیت تجمعات با افرادی که با شما زندگی نمی‌کنند، به اجرا گذاشته شود.

این اقدامات جدید از عصر یکشنبه، ۱۶ آذر آغاز شده و حداقل برای سه هفته ادامه خواهد داشت. به این معنا که تعطیلی شهرها و دستور ماندن در خانه‌ها، ایام تعطیلات کریسمس را نیز در بر خواهد گرفت.

بیشتر مناطق ایالت کالیفرنیا در آستانه محدودیت‌های مشابهی است.

با نزدیک شدن به دستور تعطیلی شهرها، بسیاری از مردم روز شنبه به سوپرمارکت ها هجوم بردند و بیرون آرایشگاه‌ها برای کوتاه کردن موهایشان صف کشیدند.

گوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، این طرح جدید را روز پنجشنبه اعلام کرد. این سخت‌گیرانه‌ترین محدودیت اعمال شده توسط او از زمان آغاز همه‌گیری کرونا در ماه مارس است.

فرماندار کالیفرنیا اولین بار در ماه مارس در سراسر آن ایالت دستور ماندن در خانه‌ها را وضع کرد. ولی اکنون شرایط از ماه مارس نیز بدتر است.

دکتر اریک مک‌دونالد، مدیر پزشکی شهرستان سن‌دیه‌گو، روز شنبه به خبرنگاران گفت: «خطر سرایت و انتقال کووید در جامعه، اکنون به مراتب بیشتر از همیشه است.»

XS
SM
MD
LG