لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۸

مرد متهم در پرونده حمله با خودرو در تورنتو مسئولیت این اقدام مجرمانه را نپذیرفت


 مردی بر روی یادبود ۱۰ قربانی کشته شده در حمله با خودرو در تورنتو یادداشت می گذارد. آرشیو، ۲۴ آوریل ۲۰۱۸
مردی بر روی یادبود ۱۰ قربانی کشته شده در حمله با خودرو در تورنتو یادداشت می گذارد. آرشیو، ۲۴ آوریل ۲۰۱۸

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ یک مرد کانادایی که به کشتن ۱۰ نفر و اقدام به کشتن ۱۶ نفر در سال ۲۰۱۸ متهم است در آغاز پنج هفته دادرسی قضایی به دادگاه گفت که او نباید به لحاظ کیفری مسئول شناخته شود.

الک میناسیان، ۲۸ ساله، یک خودروی «ون» را کرایه کرد، با آن وارد پیاده روی خیابان «یانگ» در «نورث یورک» در شمال تورنتو شد& و عابران را زیر گرفت. او بعدتر به بازرسان پلیس گفت انگیزه‌اش از این اقدام این بود که جامعه را برای مجرد ماندن ناخواسته‌اش و برای این که زنان نمی‌خواستند با او رابطه جنسی داشته باشند، تنبیه کند.

میناسیان به ۱۰ فقره قتل درجه یک و ۱۶ فقره اقدام به قتل متهم است. او که از طریق ارتباط «زوم» در دادگاه حضور داشت گفت خود را در هیچ مورد مقصر نمی‌داند.

جو کَلَگَن، دادستان پرونده، به دادگاه گفت: «آقای میناسیان اذعان خواهد کرد که قصد کشتن آن ۱۰ نفری که جان سپردند را داشت، که این جنایات عامدانه و برنامه‌ریزی شده بود، و در واقع او موجب مرگ آن افراد شد.»

کالاگان افزود، از کارشناسان روانکاو و روانشناس خواسته خواهد شد که شواهد خود را ارائه کنند.

انتظار می‌رود جلسات دادرسی ۱۸ دسامبر پایان یابد. جلسات دادگاه در مرکز گردهمایی‌های مترو تورنتو به صورت مستقیم پخش می‌شود و مردم می‌توانند با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک، روند دادرسی را دنبال کنند.

XS
SM
MD
LG