لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۳

شهرستان لس آنجلس برای مقابله با کووید۱۹ دستور ماندن در خانه وضع کرد


حراج معروف جمعه بعد از روز شکرگزاری، به رغم افزایش همه گیری کرونا در لس انجلس، خریداران زیادی را به مراکز خرید کشاند - ۲۷ نوامبر ۲۰۲۰
حراج معروف جمعه بعد از روز شکرگزاری، به رغم افزایش همه گیری کرونا در لس انجلس، خریداران زیادی را به مراکز خرید کشاند - ۲۷ نوامبر ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا - افزایش موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا باعث شده است که شهرستان لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا دستور سه هفته ماندن در خانه را صادر کند. این دستور از روز دوشنبه ۱۰ آذر اجرا می‌شود.

این شهرستان قبلاً گفته بود که اگر تعداد متوسط روزانه موارد جدید کووید۱۹ برای پنج روز متوالی به ۴۵۰۰ مورد برسد، دستور محدودیت صادر خواهد کرد.

در روز جمعه میانگین روزانه در پنج روز پیاپی به ۴۷۵۱ رسید.

بنا بر این دستورالعمل، اجتماعات عمومی یا خصوصی افرادی که با هم در یک خانه زندگی نمی‌کنند، منع شده است.

فروشگاه‌هایی که به نظر ضروری می‌رسند اجازه دارند باز بمانند و با ۵۰ درصد ظرفیت‌شان فعالیت کنند. سایر فروشگاه‌های خرده‌فروشی باز خواهند ماند؛ ولی در فصل خرید تعطیلات کریسمس فقط در ظرفیت ۲۰ درصد می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

مقامات بهداشت ایالات متحده می‌گویند که ممکن است در روزهای آینده به دلیل کاهش تعداد محل‌های ویژه آزمایش کرونا و انجام شمار کمتری از آزمایش‌ها در طول تعطیلات روز شکرگزاری آمریکا، تعداد موارد جدید کووید۱۹ نا‌منظم به نظر برسد.

اگر چه ممکن است به دلیل تعطیلات، گزارش‌های موارد جدید کمتر از حد معمول به نظر برسد، اما به گفته کارشناسان، این اعداد آمار دقیقی از نقاطی در آمریکا که با ویروس کرونا مقابله می کند را ارائه نمی‌دهد.

بنا بر گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، در روز جمعه ۷ اذر، تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا از مرز ۱۳ میلیون نفر گذشت. به این ترتیب این کشور همچنان در صدر جدول آمار همه‌گیری جهانی کووید۱۹ قرار دارد. هرچند آمار رسمی چین، روسیه، و ایران قابل راستی آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود.

XS
SM
MD
LG