لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۰

تأکید وزیر خارجه جدید اسرائیل بر استفاده از تمامی گزینه‌ها برای مقابله با «هسته‌ای شدن» ایران 


یائیرلاپید وزیر خارجه جدید اسرائیل
یائیرلاپید وزیر خارجه جدید اسرائیل

یائیر لاپید، وزیر خارجه جدید اسرائیل در مراسم رسمی آغاز فعالیت خود از تعهدش مبنی بر همکاری با نفتالی بنت نخست وزیر این کشور به منظور مقابله با توافق در حال شکل‌گیری ایران و قدرت‌های جهانی بر سر برنامه هسته ای جمهوری اسلامی خبر داد.

به گزارش تارنمای «اسرائیل هیوم»، لاپید گفت اسرائیل بی‌وقفه تلاش خواهد کرد تا مطمئن شود که جاه‌ طلبی‌های هسته‌ای ایران نتیجه‌ای ندارد.

یائیر لاپید که بر اساس توافق با نفتالی بنت، دو سال دیگر نخست وزیر اسرائیل خواهد شد، موضع بنیامین ناتانیاهو نخست وزیر پیشین این کشور را تکرار کرد و نسبت به خطرات کاهش فشار بر ایران هشدار داد.

او یکشنبه و چند ساعت پس از ادای سوگند، در گفت‌وگو با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، نگرانی‌های خود در این زمینه را با آنها در میان گذاشت.

به گفته یائیر لاپید، توافق با ایران «یک معامله بد» است، و او با نفتالی بنت نخست‌ وزیر اسرائیل برای مقابله با چنین توافقی همکاری می‌کند.

وزیر خارجه اسرائیل به کارمندان این وزارتخانه گفت اسرائیل از تمامی گزینه‌های موجود استفاده می‌کند تا مانع دست‌‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای شود.

ایران به تغییر دولت اسرائیل و نخست وزیری نفتالی بنت واکنش نشان داده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سخنگوی وزارت خارجه ایران روز دوشنبه ۲۴ خرداد گفت انتظار نمی‌رود که سیاست خارجی و امنیتی اسرائیل در دولت جدید تغییری کند.

XS
SM
MD
LG