لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۵

کلوبشار از بایدن می‌خواهد یک زن رنگین‌پوست را به عنوان یار انتخاباتی خود معرفی کند


جو بایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری و معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا. ۱۷ ژوئن ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ سناتور ایمی کلوبشار می‌گوید از رقابت برای کسب نامزدی معاونت ریاست جمهوری کنار می‌رود و از جو بایدن، نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا، خواسته است در عوض یک زن رنگین‌پوست را برای این مهم برگزیند.

این سناتور سفیدپوست ایالت مینه‌سوتا که با گسترش تنش‌های نژادی در آمریکا شاهد افول بخت خود برای نامزدی معاونت ریاست جمهوری حزب دموکرات بوده است، گفت که چهارشنبه شب با جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، صحبت کرده و پیشنهاد خود را با او در میان گذاشته است. بایدن از پیش خود را متعهد کرده بود یک زن را به عنوان یار انتخاباتی‌اش تعیین کند.

کلوبشار در مصاحبه ای با شبکه خبری «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» گفت: «اگر بخواهیم کشور را التیام بخشیم به یقین راه آن انتخاب یک زن رنگین‌پوست است.»

بایدن در توییتی کلوبشار را مورد تمجید قرار داد و گفت «با کمک شما دونالد ترامپ را شکست خواهیم داد.»

کلوبشار سال‌ها پیش دادستان منطقه‌ای شامل شهر مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتا بود. در آن دوره چندین نفر عمدتا اقلیت در مواجهه با پلیس کشته شدند.

مرگ جرج فلوید، آمریکایی آفریقایی تبار، در بازداشت پلیس مینه سوتا، موجی از اعتراضات سراسری را به دنبال داشته است.

سناتور کلوبشار، ۶۰ ساله، با سابقه سه دوره خدمت در سنا، از نامزدهای انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها برای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بود.

بنا بر گزارش ها، جو بایدن گزینه های خود را به شش نفر رسانده است. از جمله آن‌ها سناتور الیزابت وارن از ماساچوست، سناتور کامالا هریس از کالیفرنیا، و سوزان رایس مشاور امنیت ملی باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا، هستند.

بایدن گفته است که تا اول ماه اوت یار انتخاباتی خود را معرفی خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG