لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۱

برای نخستین بار یک زن فرماندار ایالت نیویورک می‌شود


کتی هوکال دو هفته دیگر جانشین اندرو کومو خواهد شد
کتی هوکال دو هفته دیگر جانشین اندرو کومو خواهد شد

در پی استعفای فرماندار ایالت نیویورک به دلیل اتهام‌های آزار جنسی دست‌کم یازده زن علیه او، کتی هوکال، دومین مقام ایالتی نیویورک، جانشین او خواهد شد و نامش را به عنوان نخستین فرماندار زن نیویورک در تاریخ ثبت خواهد کرد.

آقای کومو دو هفته دیگر به طور رسمی از سمت خود کنار می‌رود و خانم هوکال فرمانداری این ایالت را در دست می‌گیرد و انتظار می‌رود در انتخابات سال آینده فرمانداری نیویورک شرکت کند.

کتی هوکال، ۶۲ ساله، از سال ۲۰۱۵ دومین مقام ایالتی نیویورک بوده است و پنجاه و هفتمین فرماندار این ایالت خواهد شد.

هر چند خانم هوکال، دومین مقام ایالتی پس از اندرو کومو بود ولی مسئولیت‌هایی داشت که او را در رابطه کاری نزدیک با آقای کومو قرار نمی‌داد.

او در تمامی دوران حرفه‌ای خود حامی زنانی بوده است که با خشونت خانگی و جنسی روبرو شده‌اند و مدیریت کارزار کومو برای پایان دادن به آزار جنسی در دانشگاه‌ها را بر عهده داشت.

خانم هوکال در واکنش به اتهام‌های آزار جنسی علیه فرماندار نیویورک، شجاعت آنها را ستود و گفت «هیچ کس بالاتر از قانون نیست.»

او با این حال تأکید کرد که در مورد استیضاح و یا کناره‌گیری آقای کومو اظهار نظر نمی‌کند، چرا که در این میان ذی‌نفع است.

خانم هوکال در یک خانواده کارگری متولد شد و پنج خواهر و برادر داشت. پدربزرگ و مادربزرگ او پیش از آن که برای داشتن زندگی بهتر نیویورک را به عنوان خانه خود برگزینند در ایرلند زندگی می‌کردند.

کتی هوکال پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه سیراکوز در سال ۱۹۸۰ و دریافت مدرک حقوق از «دانشگاه کاتولیک» در پایتخت آمریکا، در یک شرکت حقوقی در واشنگتن آغاز به کار کرد. او بعداً مشاور حقوقی جان لافالس، نماینده پیشین نیویورک، و دانیل پاتریک مونیهان، سناتور فقید این ایالت، شد.

XS
SM
MD
LG