لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۸

جر‌د کوشنر با تأسیس یک شرکت سرمایه‌گذاری از سیاست فاصله می‌گیرد


جرد کوشنر
جرد کوشنر

جرد کوشنر، مشاور ارشد رئیس جمهوری پیشین آمریکا، قصد دارد در ماه‌های آینده یک شرکت سرمایه‌گذاری تأسیس کند؛ اقدامی که احتمال می‌رود او را از سیاست دور کند.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داده است جرد کوشنر، مدیر اجرایی پیشین «شرکت‌های کوشنر» که به عنوان مشاور ارشد دونالد ترامپ در کاخ سفید فعالیت می‌کرد، در مراحل پایانی راه‌اندازی یک شرکت سرمایه‌گذاری به نام «افینیتی پارتنرز» است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر میامی ایالت فلوریدا خواهد بود.

دو منبع آگاه که نخواستند نام‌شان فاش شود به رویترز گفته‌اند که جرد کوشنر، همسر ایوانکا ترامپ، همچنین به دنبال راه‌اندازی یک دفتر در اسرائیل برای سرمایه‌گذاری‌های منطقه‌ای، و با هدف پیوند دادن اقتصاد اسرائیل، هند، کشورهای شمال آفریقا، و حاشیه خلیج فارس است.

جرد کوشنر شش ماه گذشته را همراه با خانواده خود در میامی سپری کرده و در حال نگارش کتابی درباره تجربیات خود در کاخ سفید بوده است. انتظار می‌رود این کتاب اوایل سال آینده میلادی منتشر شود.

آقای کوشنر به عنوان مشاور ارشد دونالد ترامپ نقش مهمی‌ در عادی‌سازی روابط میان امارات، بحرین، سودان، و مراکش با اسرائیل داشت. او همچنین در امضای توافق جدید میان مکزیک، آمریکا، و کانادا بسیار فعال بود.

به گفته منابع آگاه، جرد کوشنر روابط نزدیکی با پدر همسر خود دارد، ولی با بازگشت به بخش خصوصی از عرصه سیاست فاصله می‌گیرد.

این در حالی است که به گفته افراد نزدیک به دونالد ترامپ، او به صورت جدی در حال بررسی کسب نامزدی حزب جمهوری‌خواه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا است.

XS
SM
MD
LG