لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ایران ۲۳:۲۴

مجلس نمايندگان آمریکا تشكيل كميته تحقيق در مورد حمله ژانويه به ساختمان كنگره را تصویب کرد


آرشیو

مجلس نمايندگان آمريكا عصر چهارشنبه تشكيل يک كميته تحقيق در مورد حمله ۶ ژانويه به ساختمان كنگره را تصويب كرد.

مجلس نمايندگان چهارشنبه با ٢٢٢ راى موافق در برابر ١٩٠ راى مخالف جمهوری‌خواهان، به تشكيل كميته تحقيق در مورد حمله ۶ ژانويه به ساختمان كنگره راى داد. در حالی که تنها دو نماينده جمهوری‌خواه از تشکیل این کمیته حمايت كرده‌اند، انتظار می‌رود این امر آغاز يک نبرد حزبى ديگر بر سر حقایق مرتبط با حوادث آن روز و پس از آن باشد.

نانسى پلوسى در جلسه عصر روز چهارشنبه گفت: «ما با إيمان و ميهن‌پرستى و با احترام به نگرانی‌های مردم آمريكا، حقیقت را براى حفاظت از كشورمان در برابر هرگونه حملات مشابه در آينده، جست‌وجو خواهيم كرد.»

اين كميته قرار است از هشت عضو دموكرات و پنج نماينده جمهوری‌خواه تشكيل شود و خانم پلوسى اختيار انتخاب و رد اعضاى آن را دارد.

تشكيل يک كميسيون مستقل در همين زمينه، پيشتر از سوى جمهوری‌خواهان رد شده بود و اين بار نيز تشكيل اين كميته با انتقاد جمهوری‌خواهان روبه‌رو شد.

ميشل فيشباک، نماینده جمهوری‌خواه کنگره، گفت: «رئيس و اعضاى دموكرات مجلس، سياست‌هاى تفرقه‌انگيز و جناحى را برتر از منافع مردم آمريكا قرار داده‌اند و اساسى‌ترين مورد براى تحقيق، عارى بودن آن از نفوذ سياسى و تعصبات حزبى است.»

براى انجام تحقيقات اين كميته مهلتى تعيين نشده است. به اين معنى كه تكميل يافته‌هاى آن ممكن است تا انتخابات ميان‌دوره‌اى سال آينده كنگره نيز طول بكشد.

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG