لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۶

به دنبال توافق تاریخی اسرائیل و امارات خطوط مستقیم تلفن بین دو کشور راه‌اندازی شد


ساختمان شهرداری تل‌آویو که به مناسبت توافق عادی‌سازی روابط با امارات متحده عربی به رنگ پرچم آن کشور چراغانی شده است
ساختمان شهرداری تل‌آویو که به مناسبت توافق عادی‌سازی روابط با امارات متحده عربی به رنگ پرچم آن کشور چراغانی شده است

خطوط مستقیم تلفن بین اسرائیل و امارات متحده عربی روز یکشنبه ۲۶ مرداد، در تحولی که وزیر ارتباطات اسرائیل آن را یک گام مهم در روند عادی‌سازی روابط دو کشور خواند، برقرار شد.

به گزارش رویترز، مقام‌های اسرائیلی و سخنگوی وزارت امور خارجه امارات در توئیتر اعلام کردند که وزیران خارجه دو کشور با برقراری تماس مستقیم این خطوط تلفنی را افتتاح کردند.

گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، گفت که در جریان این گفت‌و‌گوی تلفنی با شیخ عبدالله بن زاید، ‌همتای اماراتی او، دو طرف توافق کردند که «به زودی با یکدیگر دیدار کنند.»

وزیر ارتباطات اسرائیل نیز در توئیتی ضمن تبریک به امارات نوشت: «اکنون فرصت‌های اقتصادی زیادی فراهم خواهد شد و این گام‌های اعتمادساز برای پیشبرد منافع کشورها(یمان) مهم است.»

به نوشته رویترز، این خبرگزاری چند تماس تلفنی از امارات با اسرائیل برقرار کرد و همچنین وبسایت‌های خبری اسرائیلی بیشتری حالا در امارات در دسترس هستند که پیش از این مسدود بودند.

به دنبال توافق تاریخی هفته گذشته میان اسرائیل و امارات متحده عربی که با تلاش ایالات متحده تحت رهبری پرزیدنت ترامپ حاصل شد، اکنون امارات اولین کشور عربی حوزه خلیج فارس و سومین کشور عربی است که با اسرائيل روابط فعال دیپلماتیک برقرار می‌کند.

XS
SM
MD
LG