لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۳

دیدبان حقوق بشر سوریه: در حمله هوایی منتسب به اسرائیل در سوریه دست کم ۶ شبه نظامی مورد حمایت ایران کشته شدند


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

دیدبان حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است، گزارش داد که در حملات اخیر منتسب به اسرائیل در سوریه دست کم ۶ نیروی نظامی شبه نظامیان مورد حمایت ایران کشته شدند.

بنابر این گزارش، این حملات شامگاه شنبه ۷ تیرماه به مواضع شبه نظامیان مورد حمایت ایران در دهکده عباس در منطقه البوکمال، در مرز استان شرقی دیرالزور سوریه، رخ داده است و در پی آن دست‌کم شش نفر از نیروهای شبه نظامی مورد حمایت ایران، که چهار نفر از آن‌ها هویت سوری داشته‌اند، کشته شدند.

حملات اخیر به سوریه در حالی است که رویترز به نقل از یکی از خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه نیز از سفر اسماعیل قاآنی فرمانده نیروهای قدس به سوریه خبر داده بود. هر چند این خبر از روی این خبرگزاری داخل ایران حذف شد.

اسرائیل هنوز در رابطه با این حملات به طور رسمی واکنشی نشان نداده است.

با این حال پیش از این مقامات اسرائیل اعلام کرده بودند که اسرائیل انجام عملیات در سوریه را تا زمان خروج ایران از این کشور ادامه خواهد داد.

ایالات متحده، جمهوری اسلامی ایران را بزرگترین حامی حکومتی تروریسم می‌داند و کارزار فشار حداکثری علیه تهران را از ماه‌ها پیش آغاز کرده است. آمریکا می‌گوید ایران باید دست از حمایت از گروه های تروریستی و شورشی خاورمیانه بردارد.

XS
SM
MD
LG