لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۸

سفارت اسرائیل در ابوظبی گشایش یافت؛ چشم‌انداز روشن گسترش روابط تازه


پرچم‌های اسرائیل و امارات متحده عربی (آرشیو)
پرچم‌های اسرائیل و امارات متحده عربی (آرشیو)

اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد که در ادامه روند اجرای توافق تاریخی اخیر میان تل‌آویو و ابوظبی برای برقراری روابط دیپلماتیک کامل میان دو کشور - توافقی که با میانجی‌گری ایالات متحده امکان‌پذیر شد - سفارت خود را در امارات متحده عربی راه‌اندازی کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسوشییتدپرس، وزیر خارجه اسرائیل روز یکشنبه ۵ بهمن اعلام کرد که مکانی که سفارت اسرائیل در آن قرار گرفته یک دفتر موقتی است و تنها تا آماده شدن محل دائمی آن سفارتخانه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ایتان نائه، دیپلمات باسابقه اسرائیل، به عنوان سرپرست هیئت سیاسی آن کشور در امارات فعالیت خواهد کرد.

گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، همچنین گفت که گشایش سفارتخانه جدید اسرائیل گسترش بیشتر روابط میان دو کشور را امکان‌پذیر خواهد کرد.

به دنبال برقراری روابط رسمی میان اسرائیل و امارات متحده عربی در تابستان گذشته پروازهای مستقیم بین دو کشور جریان یافته است، چندین هیئت بازرگانی از کشورهای یکدیگر دیدار کرده‌اند، و هزاران گردشگر اسرائیلی به امارات رفته‌اند.

وزارت امور خارجه اسرائیل همچنین اعلام کرده است که آن کشور به زودی یک دفتر حفاظت منافع را در مراکش و یک کنسولگری را در دبی افتتاح خواهد کرد. این وزارتخانه همچنین گفته است که سفارت اسرائیل در بحرین از چند هفته پیش فعال بوده است.

XS
SM
MD
LG